этот материал доступен на русском

Зеленський підписав закон про викривачів корупції

20:10, 13 листопада 2019
Політика
1067 0
Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції, ухвалений Радою 17 жовтня / president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до закону «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції», який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року.

Читайте також"Своїх" і "чужих" немає: у Зеленського підтвердили затримання чиновниці з Офісу президента

Як повідомляє прес-служба глави держави, документ удосконалює законодавство у сфері захисту викривачів корупції з метою його узгодження з міжнародними стандартами та найкращими практиками.

«Цей закон визначає правовий статус викривачів – осіб, які повідомили про вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, а також встановлює права, гарантії та механізми захисту цих осіб та осіб, прирівняних до них», - йдеться у повідомленні.

Також закон встановлює умови для розкриття інформації про корупцію, унормовує порядок розкриття інформації викривачем корупції, звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення, а також забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їхніх трудових прав.

«Закон дасть змогу створити нову ефективну систему запобігання корупції на основі міжнародних стандартів, що сприятиме зниженню рівня корупції у державі, а відтак – розвитку економіки та зростанню добробуту громадян», - наголосили в прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада ухвалила даний закон 17 жовтня.

Народний депутат від «Батьківщини» Сергій Власенко наголосив, що норми законопроекту виписані так, що «це закон не про викривачів, а про стукачів».

За його оцінкою, анонімність і відсутність вимог до викривачів надавати джерела отримання інформації про корупційну діяльність може призвести до повторення ситуації, що була за часів СРСР, коли сусіди робили доноси на сусідів через якісь образи, коли надаватимуть інформацію, яка «комусь примарилась, приснилася».

Заступник голови Комітету ВР з питань антикорупційної політики Галина Янченко (фракція «Слуга народу»), заявила, що «це закон про захист викривачів»,

За її словами, корупція стала надзвичайно великою проблемою для всього суспільства. На думку Янченко, правоохоронні органи на сьогодні не можуть самостійно подолати корупцію.

«Тому ми запроваджуємо додатковий юридичний захист, додаткові гарантії для викривачів…», - додала Янченко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter