Ілюстрація / REUTERS

РФ організувала багатоходову спецоперацію, аби перекласти на Україну вину за втручання в американські вибори 2016 року, відвернувши увагу від себе.

Про це 22 листопада пише ТСН з посиланням на The New York Times.

Як зазначається у публікації, американська розвідка вважає, що спецслужби РФ ще від 2017 року просували конспіративні теорії та реальні факти, щоб створити враження, що саме Україна причетна до злому електронної пошти демократів.

Відео дня

Читайте такожУкраїна не втручалась в президентські вибори в США - Politico про свідчення посадовців адміністрації Трампа

Зазначається, що в секретному звіті, наданому сенаторам-демократам та їхнім помічникам, працівники американської розвідки інформують, що спецоперація Росії вдалася, оскільки "необґрунтовані претензії про українське втручання просочилися у заяви республіканців".

При цьому американські спецслужби вважають, що в міру наближення президентської кампанії в США Москва "може подвоїти зусилля".  

Звинувачення на адресу Києва грунтуються на заявах усього кількох українців, котрі відкрито критикували Трампа у 2016 році. Проте ця критика лише точкові удари в порівнянні з втручанням Москви, "коли Путін наказав військовим та розвідувальним органами проводити широку кампанію впливу на американські вибори.

За даними видання, спецслужби РФ передавали певну інформацію "впливовим росіянам та українцям, котрі використовували низку посередників (олігархи, бізнесмени та їхні партнери) - аби донести до американських політиків і навіть деяким журналістам, котрі, ймовірно, не знали про походження цих матеріалів".

Крім того, видання наголошує, що в поширенні дезінформації брав участь і сам президент РФ Володимир Путін, коли "почав публічно висувати брехливі теорії".

Нагадаємо, 24 березня міністр юстиції США Вільям Барр представив конгресменам письмовий висновок на чотирьох сторінках про результат розслідування спецпрокурора Мюллера. Але сам звіт спецпрокурора на більш ніж 400 сторінках з'явився лише в середині квітня.

У звіті наголошувалося, що Мюллер та його колеги виявили багато випадків контактів команди Трампа з росіянами під час президентської кампанії 2016 року. Утім, попри це вони не виявили в діях Трампа та його оточення ознак злочину. На запитання, чи намагався Трамп перешкодити роботі органів юстиції, Мюллер не дав прямої відповіді, лише навів аргументи як на користь цієї тези, так і такі, котрі їй суперечать.

Розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера можливих зв'язків Трампа з росіянами тривало близько двох років.