этот материал доступен на русском

Разумков: Конституцію вже змінено - депутатська недоторканність перестала існувати як явище

23:37, 08 грудня 2019
Політика
733 0
Дмитро Разумков / REUTERS

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі телеканалу «Україна» в неділю ввечері.

Читайте такожРазумков про "нормандську зустріч": червоні лінії будуть дотримані

Він нагадав, що Конституцію змінено - «депутатська недоторканність перестала існувати як явище, однак необхідно провести у відповідність інші закони для того, щоб більш ефективно це працювало».

З словами Разумкова, в першому читанні ухвалено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою приведення у відповідність до закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України» (реєстраційний номер 2237).

«Я думаю, що найближчим часом ми зможемо прийняти його в цілому для того, щоб не затягувати це питання», - наголосив спікер.

Як повідомляв УНІАН, у першому читанні законопроект парламент ухвалив 3 грудня. За це рішення проголосували 253 народних депутати України.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України, якими виключити норми щодо депутатської недоторканності. При цьому передбачити особливості початку досудового розслідування щодо народного депутата, його затримання, обрання запобіжного заходу та проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій. Зокрема, визначити можливість початку кримінального провадження, де ймовірним фігурантом є народний депутат України, виключно генеральним прокурором (особою, яка виконує його обовʼязки).

Також передбачається, що клопотання про дозвіл на затримання, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою чи домашнього арешту, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також про застосування інших заходів, у тому числі негласних слідчих (розшукових) дій, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата України, розгляд яких віднесено до повноважень слідчого судді, мають бути підтримані генеральним прокурором (виконувачем обов’язків генпрокурора).

Крім того пропонується визначити, що розгляд таких клопотань здійснюється слідчим суддею апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, – слідчим суддею Вищого антикорупційного суду. При цьому передбачається можливість оскарження відповідних ухвал.

Також вносяться зміни до закону «Про статус народного депутата України», якими передбачити особливості юридичної відповідальності народного депутата. Ними передбачено, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп (відповідна норма передбачена Конституцією України).

Крім того, передбачено з Регламенту Верховної Ради виключити норми щодо порядку внесення та розгляду парламентом подань про надання згоди на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності, затримання чи арешту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter