Найближчим часом закон про ОРДЛО мають пролонгувати / фото dnews.dn.ua

Верховна Рада України збирається проголосувати законопроект №2569 про продовження особливого статусу Донбасу найближчим часом – не пізніше Нового року.

Читайте також"Денацифікація" та просвітництво: експерт розповів, що потрібно зробити в ОРДЛО перед проведенням виборів

Про це повідомив народний депутат України від фракції "Слуга народу", голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін, передає «Обозреватель». 

"Подивимося. У будь-якому разі, у нас до кінця року ще 5 пленарних засідань. Думаю, що звичайно в цей період буде проголосовано", – зазначив він.

Нардеп уточнив, що законопроект передбачає тимчасову пролонгацію чинного закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей".

На його думку, продовжити особливий статус Донбасу необхідно щонайменше на півроку.

"Оскільки через 4 місяці у нас намічена наступна зустріч у "нормандському форматі" щодо чергового етапу переговорів з цього питання", – пояснив він.

Безгін звернув увагу, що за цей час українська сторона отримає можливість "ретельніше підготувати свою альтернативну позицію".

Зокрема, за його словами, необхідно коригувати питання амністії.

"Амністія буде одним з найбільш гострих питань врегулювання ситуації на Донбасі. Тут треба чітко розмежовувати людей, які брали активну участь, сприяли окупантам, і тих, хто діяв через певні наслідки. Це непростий процес, потрібна чітка процедура розмежування. Тому я думаю, у цьому аспекті зміни мають відбутися", – припустив Безгін.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram