Прокурорів у справі екс-"беркутівців" остаточно відсторонили / фото УНІАН

Прокурорів Олексія Донського, Яніса Сімонова, Ігоря Земскова та Дениса Іванова, які 5 років представляли обвинувачення у справі п’ятьох екс-"беркутівців", остаточно відсторонили від участі у цьому кримінальному провадженні.

Як передає кореспондент УНІАН, про це стало відомо сьогодні на засіданні Київського апеляційного суду з розгляду скарг на запобіжні заходи всім п’ятьом екс-”беркутівцям”.

Суддя зачитав нову постанову генпрокурора Руслана Рябошапки, згідно з якою прокурорів, які представляли інтереси обвинувачення у даній справі, виключено з неї.

Відео дня

Слід зазначити, що вчора прокурорів відсторонили лише від справи проти Павла Аброськіна та Сергія Зінченка: номер саме цієї справи був вказаний у відповідному розпорядженні Рябошапки, тому на вчорашньому засіданні суду прокурори могли представляти інтереси обвинувачення у справі щодо інших трьох екс-«беркутівців» — Олега Янішевського, Сергія Тамтури та Олександра Марінченка.

Сьогодні ж прокурорів остаточно відсторонили від участі у справі.

Інтереси обвинувачення сьогодні в суді представляють троє прокурорів, які раніше не мали жодного стосунку до справ Майдану і були переведені на роботу до нового Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, начальником департаменту Віктором Мисяком.

У коментарі УНІАН прокурор Донський заявив, що Рябошапка не мав жодних підстав змінювати групу прокурорів у справі екс-«беркутівців».

За словами Донського, пояснення у відповідному розпорядженні, що ця зміна обумовлена реорганізацією в Офісі генпрокурора, є лише формальною підставою, яка також є незаконною.

Читайте такожСуд не мав підстав відкривати апеляційні справи за скаргами екс-"беркутівців" Марінченка і Тамтури – прокурор

Також він додав, що троє прокурорів, які тепер представляють інтереси обвинувачення у справі, ніколи не займалися майданівськими справами.

Донський повідомив, що вчора намагався поспілкуватися з Рябошапкою, щоб отримати пояснення, проте йому це не вдалося.

Слід зазначити, що у дворі біля будівлі Київського апеляційного суду вже стоїть мікроавтобус, яким, ймовірно, після зміни запобіжного заходу з суду вивезуть Тамтуру.

Довідка УНІАН. Святошинський районний суд Києва розглядає справу проти екс-«беркутівців» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Марінченка, Сергія Тамтури й Олега Янішевського, яких обвинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року.

Цим особам інкримінується скоєння теракту, перевищення службових обов’язків, умисне вбивство, замах на вбивство, перешкоджання проведенню мирних мітингів і зборів, викрадення і приховування зброї після вчинення злочину.

16 липня Святошинський райсуд Києва змінив запобіжний захід Тамтурі з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

24 жовтня Тамтурі було змінено запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслету на нічний без носіння електронного браслету.

19 грудня суд звільнив з-під варти Марінченка, змінивши йому запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.

Зінченко, Аброськін і Янішевський залишаються під вартою.

27 грудня Київський апеляційний суд розпочав розгляд апеляційних скарг на запобіжні заходи екс-«беркутівцям».

Деякі ЗМІ повідомляли, що українська сторона в рамках обміну утримуваними особами з «ЛДНР» планує передати бойовикам колишніх «беркутівців».