фото facebook.com/UKRinUN

Україна заблокувала ініційований Росією проект резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Декларація солідарності Об‘єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусом 2019 (COVID-19)".

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на сторінці в Facebook.

Читайте такожForeign Policy: Україну тривожать спроби зняти з Росії санкції через коронавірус

"У тексті за цією шляхетною назвою є багато правильних речей і одна маніпуляція, що може мати стратегічні руйнівні наслідки для системи міжнародної безпеки - запуск процесу скасування міжнародних санкцій. Ніщо не заважає співробітництву держав для боротьби з коронавірусом і подолання його наслідків. На цьому тлі намагання зловживати гуманітарними цілями, щоб підкласти міну під міжнародні санкції, застосовані у відповідь на грубі порушення міжнародного права, у тому числі під санкції за російську агресію проти України, є очевидною маніпуляцією Росії", - пояснив Кулеба.

Він зазначив, що Україна підтримує кожне міжнародне зусилля, спрямоване на боротьбу з коронавірусом, зокрема, іншу резолюцію ГА ООН на цю тему, "яка не містить маніпуляцій і користується підтримкою абсолютної більшості держав-членів ООН".

"Отже, процедура замовчування перервана. Російська резолюція не буде прийнята. Ми і надалі будемо блокувати зусилля Росії зруйнувати режим санкцій", - резюмував Дмитро Кулеба.

скріншот

Як повідомляв УНІАН, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів про плани України у відповідь на заклик Росії скасувати санкції проти неї через пандемію нового коронавірусу і пов’язану з нею економічну кризу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram