Середа,
20 вересня 2017
Наші спільноти

Київрада не підтримала прохання до ЦВК призначити вибори до райрад на 29 травня

Депутати Київської міської ради не підтримали проект рішення про звернення до Центральної виборчої комісії про призначення виборів до районних рад Києва на 29 травня цього року, який внесли представники фракцій "Свобода", "Батьківщина" і "Самопоміч".

КМДА / Фото УНИАН
Київрада не прийняла звернення до ЦВК щодо призначення виборів у райради на 29 травня / Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, за даний проект рішення проголосували 53 з 101 зареєстрованого в залі депутатів (всього в міськраді 120 депутатів).

Це питання розглядалося відразу після того, як депутати відмовилися підтримати проект рішення, запропонований мером Києва Віталієм Кличком, про звернення до ЦВК про надання додаткових роз'яснень щодо процесу призначення і проведення виборів у райради. За це проголосували лише 50 депутатів.

"Ми - депутати Київради, ставши свідками неможливості проведення виборів у районні в місті Києві ради, звертаємося до Центральної виборчої комісії з проханням надати роз'яснення щодо порядку та строків призначення таких виборів, у тому числі щодо суб'єкта подання для призначення таких виборів, а також повноважень районних у місті Києві рад", - йшлося в проекті звернення Київради до ЦВК.

Київрада закликає президента забезпечити гарантії проведення виборів до райрад міста

Кличко звернув увагу, що на сьогоднішній день немає чітко прописаного поділу повноважень депутатів Київради та районних рад, що може призвести до того, що при наявності і тих, і тих не буде можливості налагодити ефективну роботу над вирішенням проблем громади Києва.

Після численних виступів депутатів з фракцій "Самопоміч", "Свобода", "Єдність" і "Батьківщина", які стверджували, що відповідні роз'яснення можуть бути отримані Київрадою і без додаткового звернення до ЦВК, а також що відсутні якісь незрозумілі моменти, які потребували б дійсно окремого звернення до ЦВК, мер зазначив, що є різні думки в сесійній залі і різні бачення. Тому є необхідність звертатися за додатковими роз'ясненнями до ЦВК. Однак депутати не погодилися із зауваженнями мера.

Після цих двох голосувань у роботі Київради було оголошено перерву.

Кличко наголошує, що питання районних рад має бути чітко законодавчо врегульоване

Довідка УНІАН. 23 липня 2015 року Київрада прийняла рішення "Про управління районами міста Києва", яким визначила межі повноважень 10 районних рад у Києві і призначила перші вибори депутатів таких райрад на 27 березня 2016 року.

ЦВК оголосила про початок процесу з виборів депутатів райрад Києва з 6 лютого 2016 року.

У той же час 5 лютого Окружний адмінсуд Києва прийняв рішення зупинити дію постанови ЦВК про проведення в столиці 27 березня виборів у райради.

28 січня ЦВК і кілька політичних сил подали скарги на рішення Окружного адмінсуду про скасування виборів до райрад Києва.

8 партій об’єднали зусилля для проведення виборів до райрад Києва

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку