Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Гройсман вніс до Ради законопроект про дозвіл словацькому екс-міністру очолити Мінфін без громадянства України

У Верховній Раді зареєстровано проект закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо залучення до складу уряду антикризових менеджерів у сфері фінансів".

фото: УНИАН
Гройсман зареєстрував законопроект, який дозволяє іноземцю обіймати посаду глави Мінфіну / Фото УНІАН

Як повідомляється на сайті парламенту, автором відповідного законопроекту (№4333) є голова ВР Володимир Гройсман.

Так, законопроектом пропонується внести зміни до законів "Про Кабінет міністрів України", "Про державну таємницю", "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" та "Про запобігання корупції" щодо запровадження тимчасово, на період до 1 травня 2017 року, призначення на посаду міністра фінансів України іноземця із числа колишніх глав, членів урядів іноземних держав.

Згідно із законопроектом, для зайняття цієї посади іноземець з числа колишніх глав, членів урядів іноземних держав має володіти державною мовою або розуміти її в обсязі, достатньому для виконання службових обов'язків. Спеціальна перевірка стосовно такої особи при призначенні на посаду міністра не проводитиметься.

Законопроектом передбачається, що зазначений іноземний громадянин може перебувати на посаді міністра фінансів України строком до одного року. Якщо протягом одного року такий іноземець не набуде громадянства України, він підлягатиме звільненню з посади міністра. У разі ж набуття ним протягом одного року з дня призначення на посаду міністра громадянства України він продовжуватиме здійснювати повноваження міністра до припинення його повноважень у встановленому законом порядку.

Глава секретаріату спікера Ради претендує на посаду в "уряді Гройсмана"

Законопроектом також вирішуються питання щодо підстав перебування такого іноземця в Україні та забезпечення доступу до державної таємниці для виконання ним обов'язків за посадою.

Як повідомляв УНІАН, Гройсман як претендент на посаду прем’єр-міністра заявив, що хоче, щоб у його уряді міністром фінансів був колишній віце-прем’єр Словаччини Іван Міклош, який зараз є радником міністра фінансів Наталії Яресько з питань податкової системи, децентралізації і загальної реорганізації державних фінансів.

Водночас, за даними ЗМІ, Міклош не хоче відмовлятися від словацького громадянства, а згідно з українським законодавством, іноземець з громадянством іншої країни не може бути міністром.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку