СБУ передала ГПУ кримінальну справу проти Москаля (доповнена)

13:26, 06 листопада 2008
Політика
6543 0

Про це повідомив шеф спецслужби

 Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО
Служба безпеки України передала до Генеральної прокуратури України матеріали для порушення кримінальної справи стосовно народного депутата України (фракція НУ-НС) Геннадія МОСКАЛЯ.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на брифінгу у Києві повідомив в.о. голови СБУ Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО.

«За результатами дослідчої перевірки СБУ задокументовано корупційну діяльність народного депутата України Г.МОСКАЛЯ, пов’язану, насамперед, p порушенням закону про статус ветеранів війни», - сказав В.НАЛИВАЙЧЕНКО, пояснивши при цьому, що йдеться про незаконне надання документів «чиновникам або ж просто хабарникам», які жодного відношення не мали до бойових дій, а тому не мали жодного права вважатися ветеранами.

Як наголосив В.НАЛИВАЙЧЕНКО, «СБУ не тільки задокументовано, але й передано у Генпрокуратуру для порушення кримінальної справи усі матеріали, пов’язані з корупційними діяннями саме цього народного депутата України».

Як зауважив В.НАЛИВАЙЧЕНКО, небезпека таких діянь з боку вказаної особи полягає у тому, що він є першим заступником голови парламентського Комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

«Це не просто народний депутат, це людина, яка вирішує кадрові призначення у Міністерстві внутрішніх справ, це людина, яка впливає через рішення комітету ВР на кадрові призначення в СБУ, це людина, яка впливає на кадрові призначення прокурорів і наглядає за діяльністю і СБУ, і МВС у питаннях боротьби з корупцією», - наголосив В.НАЛИВАЙЧЕНКО.

Він зауважив, що вчора надіслав листа на ім’я генерального прокурора Олександра МЕДВЕДЬКА з проханням віднайти спосіб для того, щоб кримінальна справа була розслідувана і передана до суду.

Крім того, з цього приводу СБУ надсилає відповідного листа до голови Верховної Ради Арсенія ЯЦЕНЮКА, його заступників, а також матеріали дослідчої перевірки з тим, щоб разом сприяти Генпрокуратурі та СБУ у притягненні цього депутата до кримінальної відповідальності.

На запитання стосовно того, чи не є у таких діях СБУ політична вмотивованість, про що, напевно, після цієї заяви говоритимуть депутати, В.НАЛИВАЙЧЕНКО відповів: «Якщо будуть політично звинувачувати, у вівторок (11 листопада на позачерговому засіданні міжвідомчої робочої групи по боротьбі з корупцією – УНІАН) оприлюднимо усі матеріали справ (у яких фігурують і інші народні депутати – УНІАН). А що робити...”.

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо справи, у якій фігурує Г.МОСКАЛЬ, В.НАЛИВАЙЧЕНКО сказав: «У тому й справа, саме він і підписував (документи щодо надання статусу учасника бойових дій – УНІАН) і виписував посвідчення”.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter