Фото УНІАН

Верховна Рада відхилила закон "Про внесення змін до ст. 11 закону "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо проходження студентами вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладів військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби в обов'язковому порядку) (№2210а).

Читайте такожРада відхилила законопроект щодо кримінальних проступківЗакон був ухвалений 18 жовтня 2016 року. 17 листопада його було повернуто до парламенту з вето президента для скасування.

На голосування було винесено пропозицію відхилити закон відповідно до позиції президента. За таке рішення проголосували 102 народних депутата із 315, зареєстрованих у сесійній залі.

Відео дня

Опісля на голосування була поставлена пропозиція подолати вето президента, для чого необхідно мінімум 300 голосів депутатів. Цього вони також не змогли зробити: "за" проголосували лише 85 депутатів із зареєстрованих 311.

Так, закон було відхилено. Голова ВР зазначив, що це відкриває шлях для підготовки нового законопроекту з даного питання.

У своїх пропозиціях президент зауважує, що цим законом передбачається встановити, що військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби в обов'язковому порядку проходять громадяни України, які здобувають освітній ступінь вищої освіти у вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах, придатні до військової служби за станом здоров'я та морально-діловими якостями.

Водночас, йдеться у зауваженнях, за інформацією Кабінету міністрів, реалізація закону потребуватиме додаткових видатків державного бюджету Міністерству оборони для утворення (розширення) та забезпечення діяльності кафедр військової підготовки офіцерів запасу медичної служби у вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах.

Так, за розрахунками Міноборони, додаткові видатки становитимуть у 2017 році – близько 140 млн грн, у 2018 році – близько 280 млн грн, у 2019 та наступних роках – 420 млн грн (без урахування інфляції).

"Відповідні кошти у законі "Про Державний бюджет України на 2016 рік" та у проекті закону "Про Державний бюджет України на 2017 рік" для Міністерства оборони України не передбачені", - наголошує президент.

Також зазначається, що у вищих медичних, фармацевтичних навчальних закладах навчається близько 65 тис. студентів. Щороку випуск лікарів становить 12 тис. осіб, тоді як у медичних підрозділах (закладах) МОУ та Збройних силах України існує близько 2800 посад військових лікарів (провізорів), а наявний мобілізаційний ресурс офіцерів запасу медичних спеціальностей становить близько 60 тис. осіб.

Таким чином, наголошує президент, запровадження запропонованої законопроектом новели призведе до випуску офіцерів запасу медичних спеціальностей із перевищенням існуючої потреби у комплектуванні первинних посад медичного складу майже у 20 разів.

"Ураховуючи зазначене, військову підготовку студентів за програмою підготовки офіцерів запасу медичної служби доцільно здійснювати в межах обсягів державного замовлення на підготовку відповідних фахівців", - йдеться у пропозиціях президента.