Лазаренко Микола / POOL

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що 2 листопада в ОАЕ обговорював з президентом України Петром Порошенком "шпигунський" скандал з українським журналістом Павлом Шаройком.

Читайте такожУ МЗС Білорусі прокоментували висилку їхнього дипломата з УкраїниПро це він сказав в бесіді з журналістами під час робочої поїздки в Гомельську область, передає державне інформагентство БЕЛТА.

"Він (Порошенко -ред.) мені поставив це питання. І я йому відповів фактами. Я йому зізнався, що з першого до останнього дня операції з нейтралізації шпигунської мережі був в курсі. Така практика – голова КДБ мені доповів відразу", – розповів Лукашенко.

Відео дня

Глава держави заявив, що на зустрічі з Порошенком в ОАЕ була досягнута домовленість не надавати справі розголосу, але українська сторона її порушила. "Вони зчинили ґвалт, все було виплеснуто в засоби масової інформації. Що мені залишалося робити? Я скасував своє рішення і сказав викласти деякі факти в ЗМІ, щоб люди розуміли, що ми не нагнітаємо обстановку в стосунках з Україною. І ми показали", – говорить президент.

"Ця людина зізналася, де працювала, як працювала. Купа матеріалів додатково є. Не знаю, навіщо потрібен був цей скандал. Але вони порушили нашу домовленість", – підкреслив також Лукашенко.

При цьому він заявив, що "ніякого московського сліду в цій справі шукати не варто, тому що його там немає".

За словами президента, щодо осіб, причетних до цієї справи, "в Білорусі діють виключно відповідно до законодавства".

"Я цього полковника за званням, який просто працював під прикриттям журналіста, розумію. Багато держав так себе ведуть – під прикриттям журналістів, дипломатів працюють розвідники. Я вже з цим стикався багато разів. Але як зрозуміти білоруса, який за копійки працював на іноземну, нехай навіть і не зовсім чужу, розвідку?", – обурився Лукашенко.

Як повідомляв УНІАН, 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі за підозрою у шпигунстві затримали журналіста Павла Шаройка.

За словами дружини Шаройка, журналіста затримали вдома у Мінську ще 25 жовтня. Перед тим у квартирі був обшук.

Білоруський Комітет держбезпеки стверджує, що Шаройко працює на українську розвідку під прикриттям і має цілу мережу агентів-білорусів. Під час обшуку у журналіста вдома нібито виявили копії розвідувальних донесень, спрямованих ним "у Центр".

За твердженням КДБ Білорусі, Шаройко визнав, що є полковником військової розвідки України, а координував його діяльність радник посольства України в Білорусі.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало співпрацю з Шаройком, заявивши, що він колись очолював прес-службу ГУР, але з 2009 року не служить там.

Після цього Білорусь опублікувала відеокадри нібито зізнання Шаройка про те, що він працював під прикриттям, а координував його роботу дипломат, акредитований у Мінську.