Transparency International застерігає українську владу від знищення антикорупційної реформи

03:16, 07 грудня 2017
Політика
886 0

ТІ Україна закликає українську владу припинити контрпродуктивні дії зі знищення незалежності антикорупційних органів в Україні.

Антикорупційні органи можуть втратити незалежність у своїй діяльності / фото НАБУ

Transparency International закликає Верховну Раду України не голосувати за проект постанови про відкликання з посади голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції Єгора Соболєва та за проект Закону України № 7362, який дозволить парламенту простою більшістю голосів висловлювати недовіру керівникам антикорупційних органів.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті Transparency International Ukraine.

На думку організації, прийняття такого законопроекту означатиме повний демонтаж антикорупційної реформи, що розпочалася у 2014 році, а також нівелювання будь-яких намагань боротьби з корупцією в Україні.

Transparency International переконана, що голосування за відкликання з посади голови Комітету Єгора Соболєва є помстою деяких представників влади за його активні дії щодо захисту Національного антикорупційного бюро України та його спроби не дати зупинити антикорупційну реформу.

Читайте такожРозгром НАБУ позбавить Україну шансу отримати гроші від Заходу - Аслунд

"Саме завдяки старанням Єгора Соболєва вдалося відстояти інституційну незалежність НАБУ та НАЗК, створено Раду громадських експертиз при Комітеті, що забезпечує антикорупційну експертизу законодавства", - йдеться в повідомленні.

Водночас, представництво Transparency International в Україні наголошує, що відкликання Голови комітету з посади можливе лише після розгляду проекту відповідної постанови під час засідання комітету, чого зроблено не було.

Також у Верховній Раді України був зареєстрований проект Закону України № 7362 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю", який направлено на розгляд Комітету з питань запобігання та протидії корупції.

"Вказаним законопроектом вносяться зміни до декількох законів, які надають можливість парламенту висловити недовіру директору НАБУ, керівнику САП, директору ДБР, члену НАЗК, що матиме наслідком відставку з посади вказаних осіб. Окрім того, вказані особи відтепер можуть бути звільнені не тільки у зв’язку з вчиненням злочину, але й адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією", - зазначили в TI.

На думку Transparency International, вказані законодавчі зміни ставлять новостворені антикорупційні органи "під повний контроль органів влади України та означають втрату ними незалежності у своїй діяльності". "Це, в свою чергу, матиме наслідком повний демонтаж антикорупційної реформи в України та припинення справжньої боротьби з корупцією у нашій з вами державі", - наголосили в TI.

Читайте такожУ ФБР прокоментували свою співпрацю з НАБУ

В ТІ нагадали, що антикорупційні здобутки України стали основною передумовою здобуття Україною безвізового режиму, і зупинення антикорупційної реформи може мати наслідком припинення дії безвізового режиму з Європейським Союзом.

ТІ Україна уже звернулася до міжнародних партнерів з проханням закликати українську владу припинити деструкцію антикорупційної реформи. "Так, зокрема, в спільній заяві міжнародної коаліції громадських організацій на Міжнародному форумі з повернення активів, що відбувається зараз у м. Вашингтоні, США, наявний заклик до Генеральної прокуратури України припинити вчиняти тиск на Національне антикорупційне бюро України", - йдеться в повідомленні.

ТІ Україна закликає українську владу припинити контрпродуктивні дії зі знищення незалежності антикорупційних органів в Україні. Припинення боротьби з корупцією матиме значні негативні наслідки для економічного відновлення та інтеграції України у європейське співтовариство.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter