Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН не направив до Конституційного Суду зміни до Конституції, оскільки виникли певні зауваження народних депутатів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це голова ВР сказав в інтерв’ю журналістам.

За його словами, до нього звернулася група народних депутатів з тим, що необхідно у перехідних положеннях змін до Конституції України, які проголосовані минулого тижня, передбачити, що місцеві ради обираються на п’ять років лише в наступній каденції. Він зазначив, що на нинішніх виборах депутати обиратимуться на чотири роки.

В.ЛИТВИН також зазначив, що в зауваженнях народних депутатів йдеться про те, щоб у перехідних положеннях передбачити, що вже нинішня Верховна Рада обрана на п’ять років, оскільки вона обиралася за правилами, які передбачали п’ятирічний термін. В.ЛИТВИН зазначив, що спочатку були пропозиції зафіксувати ці положення в законопроекті, але «переважила пропозиція, що цього не потрібно робити».

На уточнююче запитання журналістів, чи означає це, що парламент переголосовуватиме зміни до Конституції України, В.ЛИТВИН відповів: «Питання не йде так, щоб переголосовувати». Він наголосив: «Ми зараз вивчаємо, як це зробити на регламентному рівні». При цьому В.ЛИТВИН зазначив, що «якщо звертаються народні депутати, щоб до прийнятого рішення внести певне уточнення, то за узгодженням і за підготовкою Головного юридичного управління ВР таке рішення може бути. «Ми подивимось, як це зробити, щоб це було процедурно правильно», - наголосив В.ЛИТВИН.

В.ЛИТВИН додав, що зараз з цього приводу відбуваються консультації.