Фото ua.depositphotos.com

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба завив, що українська делегація на перемовинах не збирається здаватися, не буде ніякої капітуляції.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Кулеба сказав під час онлайн-брифінгу для іноземних журналістів.

"Сьогодні ми настільки близькі, як ніколи раніше, до вступу білоруських збройних сил у війну. І саме через це президент Зеленський і президент Лукашенко розмовляли сьогодні. Оскільки ми повинні захищати наш північний рубіж і ми повинні мінімізувати загрози, які надходитимуть звідти", - заявив Кулеба.

У зв'язку з цим, міністр зазначив, що українська влада погодилась надіслати делегацію на місце перетину українсько-білоруського кордону.

"Ми не збираємось їхати у Гомель, у місто в Білорусі, яке слугує воєнною базою для Росії. Ми зустрінемось на кордоні. Ми відправляємося туди вислухати, що хоче сказати Росія. Ми збираємось туди без якихось попередніх перемовин, без попередньої угоди щодо того, яким може бути результат цих перемовин. Ми збираємося туди, щоб почути. І ми туди збираємося, аби висловити нашу думку про цю війну і дії Росії", - заявив Кулеба.

Він зазначив, що від зараз і до моменту, коли переговори завершаться, Олександр Лукашенко запевнив президента України Володимира Зеленського, що жодні білоруські воєнні сил не будуть застосовуватися проти України.

"І це вже є досягнення, і можемо лише сподіватися, що Олександр Лукашенко дотримається свого слова. Між цим моментом і моментом, коли переговори завершаться, ми продовжимо шалено захищати нашу державу, завдавати поразки російським силам, якщо вони спробують продовжити свою наступальну операцію. Ми продовжимо перемагати на територіях, які вони взяли під свій контроль. Ми не зупинимося, поки ми захистимо повністю нашу країну", - наголосив Кулеба.

Він додав, що нічого немає поганого у перемовинах.

"І якщо результатом цих перемовин буде мир і закінчення війни, це повинно вітатися. Але, я чітко заявляю, ми не будемо здаватися, не будемо капітулювати, ми не будемо здавати жодного клаптику нашої території. Це не є метою нашої боротьби", - наголосив Кулеба.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський провів розмову з Олександром Лукашенком:

"Ми домовилися, що українська делегація зустрінеться з російською без попередніх умов на українсько-білоруському кордоні, в районі річки Прип'ять".