Фото: REUTERS

Представник президента України в АРК Антон Кориневич наголошує, що будь-які результати "голосування" щодо поправок до Конституції Росії на тимчасово окупованій території Криму не вважатимуться легітимними ні Україною, ні міжнародним співтовариством.

Про це йдеться у заяві Представництва президента України в Автономній республіці Крим щодо так званого "голосування" на тимчасово окупованій території за зміни до Конституції РФ.

"Для незмінної влади у Російській Федерації давно стало правилом прикривати власні злочини референдумами, перекладаючи відповідальність за такі злочини з політичної еліти країни на "народ". В 2014 році ми бачили, як під виглядом "референдуму" було проведено військову операцію та окуповано український Крим", - йдеться в заяві.

Відео дня

Читайте такожЖодні зміни до Конституції РФ не завадять деокупації Криму - Кулеба

До 1 липня тривало загальноросійське голосування щодо внесення змін до Конституції Росії для легітимації продовження правління президента РФ Володимира Путіна. "І хоч до старту голосування всі вже розуміли, що в Кремлі знають необхідний результат, впродовж тижня, з 25 червня, росіяни голосували на виборчих дільницях, у дворах, з машин; з російськими документами і за паспортами радянського зразка", - зауважили в представництві.

Крім того, у представництві наголосили, що хотіли б залишити питання захисту Конституції РФ російським громадянам і звернути увагу на включення до загальноросійського голосування території тимчасово окупованого Кримського півострова.

"Проведення державою-окупантом голосування за поправки до Конституції РФ на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі є неправомірним з точки зору міжнародного права, адже АР Крим та місто Севастополь – це невід’ємні складові частини території України, і РФ як держава-окупант не має суверенітету над ними", - наголошується в заяві.

Читайте також"Це говорить про слабкість": Верещук пояснила, чому Путін залучає жителів ОРДЛО і Криму до голосування щодо Конституції РФ

"Будь-які "результати" проведення такого голосування на тимчасово окупованій території України не вважатимуться легітимними ані Україною, ані міжнародним співтовариством. Закріплення в Конституції РФ положень про те, що дії, направлені на відчуження частини території РФ, а також заклики до таких дій не допускаються, не мають жодного юридичного значення щодо тимчасово окупованої території Автономної республіки Крим та Севастополя, оскільки вони є невід’ємними складовими частинами території України, а не частинами території РФ. З точки зору міжнародного права, його основних принципів, Статуту ООН Росія не є сувереном території АР Крим та Севастополя і, відповідно, так зване "включення" цієї території до складу РФ є неправомірним і не має жодних юридичних наслідків", - наголосив Кориневич.

У представництві також нагадали, що Генеральна асамблея ООН у резолюції 68/262 "Територіальна цілісність України", прийнятій 27 березня 2014 року, закликала всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-які зміни статусу Криму і Севастополя на основі так званого "референдуму", проведеного 16 березня 2014 року, й утримуватися від будь-яких дій або кроків, які можна було б тлумачити як визнання будь-якого такого зміненого статусу.

Як повідомляв УНІАН, Путін закликав росіян взяти участь у голосуванні за поправки. Він заявив, що росіяни "обирають життя в країні із сучасною освітою і охороною здоров'я, з надійним соціальним захистом громадян та з ефективною владою, підзвітною суспільству". Поправку до Конституції, яка передбачає обнулення президентських термінів, що дозволить Путіну ще двічі обиратися на пост глави держави, він не згадав.

Внесення змін до Конституції Росії Путін ініціював у січні. Тоді ж він заявив, що поправки мають бути схвалені всенародним голосуванням, хоча закон цього не вимагав.

Для набрання поправками сили необхідно, щоб їх схвалили більше половини учасників всенародного голосування. Явка значення не має - на відміну від референдуму, де потрібно, щоб на дільниці прийшли більше половини виборців.