У МЗС зазначили, що Лукашенко зробив свій вибір на користь Росії / фото REUTERS

Президент Білорусі Олександр Лукашенко "зробив вибір на користь Росії", видавши президенту РФ Володимиру Путіну затриманих найманців російської приватної військової компанії "Вагнер".

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник голови МЗС України Євген Єнін.

Читайте такожВ Офісі генпрокурора прокоментували запрошення Лукашенка щодо затриманих "вагнерівців"

Заступник глави МЗС зазначив, що екстрадиції найманців добивалася українська сторона.

"Білорусь є учасницею так званої Мінської конвенції про правову допомогу у кримінальних справах… Наскільки мені відомо, українська сторона передала відповідні документи на розгляд білоруської сторони – і на підставі цих документів мала бути розпочата так звана екстрадиційна перевірка, що є перевіркою наявності чи відсутності підстав для екстрадиції", - пояснив він.

За словами Єніна, "якщо названі громадяни відбули на територію Росії, то предмет для подальшого діалогу зникає сам по собі".

"Росія не видає своїх громадян, якщо у тих осіб є російськи паспорти. Ми з самого початку не виключали можливості того, що Лукашенко буде розігрувати це питання і використовувати в якості якоїсь розмінної карти насамперед з Росією – і тепер ми побачили, що він зробив вибір на користь Росії", - заявив він.

Затримання бойовиків ПВК "Вагнера" в Білорусі: що трапилося

  • 29 липня в Білорусі затримали бойовиків з ПВК "Вагнера", 32 - під Мінськом, ще одного - на півдні країни. Серед них були й ті, хто воював проти України на Донбасі.
  • Правоохоронні органи Білорусі повідомили, що до них надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації в період президентської виборчої кампанії.
  • Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.
  • 30 липня Україна почала консультації з Білоруссю про екстрадицію бойовиків.
  • 6 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив запросити до Білорусі генпрокурорів України і Росії для розгляду в ситуації із затриманими бойовиками.
  • 11 серпня Офіс генпрокурора України направив до Генеральної прокуратури Білорусі запити про видачу 28 бойовиків ПВК "Вагнера".
  • Усім 28 особам, серед яких 9 громадян України, було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).
  • Шевченківський районний суд Києва обрав їм запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
  • Сьогодні, 14 серпня генпрокуратура РФ повідомила, що Білорусь повернула в Росію 32 раніше затриманих «вагнерівців». 33-й бойовик, громадянин Білорусі, залишився в країні.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram