В Україні сьогодні 40% "білих плям" у геокадастрі, наголосив Палиця / фото УНІАН

Ринок землі в Україні можна вводити лише тоді, коли нинішні власники паїв отримають рівні можливості з великим капіталом, а держава унеможливить рейдерство та беззаконня в цій сфері.

Про це під час форуму прихильників партії "За майбутнє" в Одесі заявив лідер політсили Ігор Палиця.

"В Україні сьогодні 40% "білих плям" у геокадастрі, а президент і монобільшість уже хочуть продавати цю землю. Кому? Іноземцям. Як це буде відбуватися, я скажу: на одну "білу пляму" буде чотири акти й почнеться війна. Як у "Кайдашевій сім'ї" – за кожен шматочок цієї землі", – вважає народний депутат. 

Читайте такожУкраїнці повинні вирішити питання Донбасу на референдумі - нардеп Палиця

Палиця наголошує, що ринок землі не можна вводити, доки держава не створить для цього необхідних умов.

"Народні депутати з групи "За майбутнє" не голосували за цей закон і подали до Конституційного Суду, щоб припинити продаж землі, доки він не стане цивілізованим. Чи мають право продавати землю люди, у яких є паї? Мають. Але тільки тоді, коли в них буде альтернатива. А вона полягає в можливості взяти кредит під ведення власного господарства. Не під 15%, а під 2–3%, як у Європі. Як у тих капіталістів, які прийдуть сюди купувати їхню землю", – стверджує нардеп.

Він також наголосив, що одним із важливих аспектів цих умов є безпека та захищеність ринку.

"От коли у них буде така можливість, коли прокурор, поліціянт чи СБУшник будуть боятися навіть близько до них підійти, якщо вони не порушують закон…. Аж тоді це все можна виводити на цивілізований ринок землі", –  наголосив Палиця.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram