Cьогодні стало відомо, що "вагнерівців" віддали Росії / скріншот відео

Міністерство закордонних справ України заявляє про можливість звернення до Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерполу) з приводу виданих Білоруссю Росії 32 бойовиків приватної військової компанії «Вагнера».

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін у Facebook.

Зокрема, Єнін зазначив, що рішення білоруської сторони повернути до РФ представників ПВК «Вагнер» взято до уваги.

«Українська сторона (насамперед центральний компетентний орган України з питань екстрадиції) доклала належних зусиль для притягнення до кримінальної відповідальності правопорушників, які підозрюються у вчиненні тяжких злочинів на Донбасі. Поки що цим людям вдалося вислизнути сухими з води, але це далеко не кінець історії (зрештою є ще Інтерпол)», - наголосив Єнін.

Крім того, заступник міністра нагадав про принцип взаємності: «Він часто грає не останню роль при прийнятті рішень з питань міжнародної правової допомоги та екстрадиції».

При цьому Єнін наголосив, що Білорусь (як прикордонна з Україною держава) посідає друге місце за кількістю запитів про правову допомогу та екстрадицію серед усіх міжнародних партнерів України.

Група "Вагнера" в Білорусі: що було раніше

  • 29 липня в Білорусі затримали бойовиків з ПВК «Вагнера», 32 - під Мінськом, ще одного - на півдні країни. Серед них були і ті, хто воювали проти України на Донбасі.
  • За інформацією правоохоронних органів Білорусі, до них надійшла інформація про прибуття понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії.
  • Білорусь звернулася до української влади щодо перевірки причетності затриманих до скоєння злочинів в Україні.
  • 30 липня Україна почала консультації з Білоруссю про екстрадицію бойовиків.
  • 7 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Україна повинна довести провину затриманих бойовиків для екстрадиції.
  • 9 серпня він повідомив, що отримав від російського лідера Володимира Путіна лист на п'яти сторінках з викладенням усіх фактів навколо ситуації із затриманими «вагнерівцями».
  • 11 серпня Офіс генпрокурора України направив до Генеральної прокуратури Білорусі запити щодо видачі 28 бойовиків ПВК «Вагнера».
  • Всім 28 особам, серед яких 9 громадян України, було повідомлено про підозру в участі в терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).
  • 14 серпня Білорусь видала Росії 32 затриманих під Мінськом «вагнерівців».
  • У Генпрокуратурі РФ стверджують, що передачу вказаних осіб здійснено в «суворій відповідності з нормами міжнародного права і національного законодавства РФ та Білорусі».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram