За словами Єрмака, Зеленський вже мав дві зустрічі з Трампом, що свідчить про повагу американського лідера до України / фото president.gov.ua

Після того, як президент України Володимир Зеленський зустрівся з обраним президентом США Дональдом Трампом у Парижі, є розуміння того, що новообраний американський лідер точно бажає зупинити війну в Україні. Про це заявив очільник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв'ю проєкту "Карп'як на Суспільному"

Глава ОП наголосив, що Трамп хоче закінчити війну справедливим миром. За його словами, для США наразі підтримати диктатуру є неможливим рішенням. Єрмак підкреслив, що зустріч трьох президентів у Парижі (Володимира Зеленського, Дональда Трампа та Еммануеля Макрона - УНІАН) стала відповіддю на брехню російської пропаганди про те, що "Україна не хоче миру".

Політик зауважив, що радий, що Зеленський вже другий раз зустрівся з новим президентом США, який з повагою ставиться до України. 

Відео дня

Крім того, Єрмак додав, що наразі важливо, аби плани та кроки, які буде робити нова адміністрація президента США, були спільними.

"Щоб вони почули нас, щоб вони дійсно - а це не просто - дуже швидко могли отримати всю інформацію за три роки, могли отримати від перших вуст інформацію, що відбувається сьогодні на фронті, всі ризики всіх цих розмов про якийсь cease-fire (Угода про припинення війни на певний час, щоб можна було укласти постійну угоду про припинення війни - УНІАН), просто cease-ire, без будь-яких гарантій. Чітко розуміли нашу позицію щодо гарантій, тому що для нас дуже важливо закінчити цю війну справедливим миром, мати дуже сильні юридичні і робочі гарантії, тому що в нашому, на жаль, досвіді всі гарантії, які ми мали до цього моменту не забезпечили нас дійсно безпекою, тому що сталася ця війна", - сказав голова ОП.

Єрмак підкреслив, що підготовчі консультації з командою нового президента США відбуваються ще до інавгурації і це, за його словами, є добрим фактором, адже дає можливість сторонам після 20 січня одразу працювати з конкретними темами. Водночас головною темою є припинення цієї війни, проте припинення саме на умовах справедливого миру, підсумував політик. 

"Це я вважаю, що на умовах України. Тому що все, чого потребує Україна, - це відновлення дії міжнародного права, це відновлення нашої територіальної цілісності. І про це ми маємо на увазі, коли говоримо про справедливий мир", - відзначив Єрмак.

За його словами, всі "червоні лінії" у переговорах є в Конституції України.

Зустріч Зеленського і Трампа у Парижі - що відомо

Як писав УНІАН, 7 грудня у Парижі відбулася зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та українського лідера Володимира Зеленського. Політики обговорили повномасштабну війну в Україні та можливість її закінчення. 

Водночас сам Трамп після зустрічі із Зеленським заявив, що президент України зацікавлений у припиненні вогню у своїй країні. Республіканець зазначив, що наразі розробляє концепцію припинення вогню в Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: