Глава Єврокомісії привітала Україну та Молдову з офіційним початком переговорів/ скріншот

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила, що Євросоюз офіційно розпочав переговори про вступ з Україною та Молдовою.

"Вітаємо Молдову та Україну з початком переговорів про вступ. Це дуже хороші новини для народу України, Молдови та всього Європейського Союзу. Подальший шлях буде складним, але сповненим можливостей", - заявила вона у Twitter.

У своєму відеозверненні президент Єврокомісії відзначила, що "ми перебуваємо на порозі важливого та трансформаційного моменту", і що "ми шануємо принципи і цінності, які об'єднують нас".

Відео дня

Вона наголосила, що Євросоюз був завжди більшим, аніж політичне і економічне об'єднання. За її словами, це свідчення колективного прагнення до миру, безпеки, демократії та процвітання.

Президент ЄС додала, що народи України та Молдови продемонстрували непохитне зобов'язання та рішучість бути частиною європейського проекту.

"Навіть у час війни та потрясіння вони розпочали масштабні реформи. Вони знають, що їхня подорож буде інтенсивною та вимогливою. Переговори про вступ призначені підготувати кандидатів до обов'язків членства, і саме тому, короткого шляху не існує", - наголосила фон дер Ляєн.

За її словами, переговори починаються в сильному дусі відкритості, залученості та відданості.

Вступ України в ЄС - новини

Як відомо, сьогодні у Люксембурзі відбудеться перша міжурядова конференція України та ЄС. Україну буде представляти віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, а Євросоюз - міністр закордонних справ Бельгії, що головує наразі в Раді ЄС, Аджа Лябіб.

За даними видання Financial Times, сьогодні у Люксембурзі міністри ЄС зустрінуться з українськими посадовцями, щоб офіційно розпочати процес, який займе роки, але знаменує собою надзвичайно символічний момент для воюючої країни. На зустрічі ЄС представить Україні "переговорні рамки" реформ і законодавства, які наша держава повинна прийняти, щоб вважатися готовою до вступу. 

Як зазначав глава МЗС України Дмитро Кулеба, після завершення переговорів до повноправного членства в ЄС Україні залишиться всього три кроки.

Вас також можуть зацікавити новини: