Пельмені — улюблена багатьма страва \ chaihona.ru

Пельмені - улюблена багатьма страва, але часто господині не беруться ліпити пельмені вдома, тому що не знають, як краще зробити тісто. Але якщо знати основні пропорції і деякі хитрощі, результат вас порадує настільки, що магазинні пельмені ви більше не купите, а в морозилці завжди будуть домашні.

Насамперед варто звернути увагу на класичний рецепт тіста на пельмені.

Тісто на пельмені на воді з яйцями:

Інгредієнти: 2 скл. борошна, краще вищого сорту, 2 яйця, ½ скл. води, 1 ч. л. солі.

Приготування: попередньо просіяти борошно, потім перемішайте на поверхні столу борошно і сіль, зробіть гірку, в центрі якої зробіть невелику ямку. Вбийте в неї спочатку одне яйце, перемішайте виделкою, потім друге і починайте потихеньку, порціями вливати холодну воду. Замісіть круте тісто, скачайте його в кулю і продовжуйте м'яти руками. Якщо тісто вийде сухуватим, додайте трохи води, якщо занадто м'яким і липким, підсипте трохи борошна. Через 10-15 хвилин після ретельного вимішування прикрийте тісто серветкою і залиште на столі відпочивати. Після чого приступайте до розкочування.

Тісто для пельменів на воді без яєць:

Важливо зробити його не занадто крутим, але в той же час м'яким. Тісто на домашні пельмені на воді не повинно вийти надмірно липким, важливо дотримуватися пропорції.

Інгредієнти: борошно - 500 г; вода - 200 мл; сіль - ½ ч. л.

Приготування: попередньо просіяти борошно і утворити з нього в каструлі гірку. Прослідкуйте, щоб вода не була холодною. Розчиніть в ній сіль. Влийте воду в борошно і починайте замішувати тісто. Спочатку працюйте виделкою, потім руками. Добре вимісіть масу і залиште постояти, попередньо укривши серветкою, змоченою водою або плівкою. Через півгодини можна приступати до розкочування.

Також є й оригінальні рецепти тіста на пельмені.

Також є й оригінальні рецепти тіста на пельмені \ livemaster.ru

Тісто на пельмені "Ніжне":

Інгредієнти: 700 г борошна, 1,5 скл. води, 2 яйця, 1 ст. л. розтопленого вершкового масла, 1 щіпка солі.

Приготування: влити в просіяне борошно воду, заздалегідь розмішавши в ній яйця і сіль, потім додайте вершкове масло і замісіть м'яке тісто. Дайте тісту постояти 30 хвилин, після чого добре обімніть його руками, підсипаючи ще трохи борошна, і обробіть на заготовки.

Тісто на пельмені на молоці:

Інгредієнти: 1 кг борошна, 500 мл молока, 2 яйця, 1 ч. л. (без гірки) солі.

Приготування: змішайте в окремій ємності яйця, молоко і сіль, додайте трохи борошна, щоб вийшло рідке тісто, як на млинці, і поставте його на маленький вогонь. По мірі нагрівання маса буде густіти і набухати, її потрібно обов'язково помішувати, щоб вона не пригоріла і була однорідна, без грудочок. Як тільки вона загусне, зніміть з вогню, не доводьте до кипіння, щоб білок яєць не згорнувся. Потім додайте решту борошна і добре вимісити тісто. Воно повинно вийти щільним і еластичним. Дайте готовому тісту постояти 30 хвилин і приступайте до приготування пельменів.

Тісто для пельменів з водою і молоком:

Інгредієнти: 2 скл. борошна, ½ скл. молока, ⅓ скл. води, 1 яйце, 1 ч. л. рослинного масла, 1 щіпка солі.

Приготування: просійте борошно, висипте його гіркою на стіл. Змішайте воду з молоком і сіллю. У борошні зробіть заглиблення і поступово влийте в нього воду з молоком, а потім додайте яйце і рослинне масло. Замісіть тісто. Накрийте його рушником і дайте 20 хвилин постояти.

Пельменне тісто з гречаного борошна:

Інгредієнти: 3 скл. гречаного борошна, 3 жовтки, ½ скл. води, 1 ч. л. солі.

Приготування: борошно просійте, насипте гіркою, в центрі зробіть невелике заглиблення. Влийте туди воду, додайте жовтки, сіль і замісіть тісто. Готовому тісту дайте 30 хвилин постояти.

Тісто для пельменів з житнього борошна:

Інгредієнти: 3 скл. житнього борошна, 2 яйця, ½ скл. холодної води, ½ ч. л. солі.

Приготування: зберіть просіяне борошно гіркою на стіл, в центрі зробіть заглиблення, вбийте яйця, влийте підсолену холодну воду. Швидко замісіть тісто, збираючи борошно з країв і насипаючи його в заглиблення. Скачайте готове тісто в кулю, накрийте вологою серветкою і залиште на 40 хвилин.

Тісто для пельменів на кефірі:

Інгредієнти: 400 г борошна, 250 мл кефіру.

Приготування: налийте в миску кефір, додайте половину борошна і перемішайте до однорідного стану. Потім поступово, невеликими порціями введіть борошно і замісіть тісто. Готове тісто на 40 хвилин покладіть в холодильник, а, коли час вийде, дістаньте і приступайте до приготування пельменів.

Тісто на пельмені на газованій воді:

Інгредієнти: 650 г борошна, 250 мл газованої води, 1 яйце, 4 ст. л. рослинної олії, ½ ч. л. солі.

Приготування: розбийте в миску яйце і злегка збийте його. Продовжуючи збивати, додайте туди ж масло, воду і сіль. Поступово підсипати просіяне борошно, поки тісто не стане потрібної консистенції. Спочатку його можна розмішувати віничком, а коли воно стане досить крутим, продовжуйте місити його руками. Готове тісто залиште ненадовго в спокої, а потім розкочуйте його і ліпіть пельмені.