Як правильно квасити капусту: чому квашена капуста виходить м'якою / depositphotos.com

Користь квашеної капусти відома здавна: від неї і серце працює краще, і організм омолоджується, і з похміллям вона боротися допомагає.

Сучасні дослідження додають, що корисні властивості квашеної капусти полягають ще в підвищенні стресостійкості й активізації обміну речовин. У чоловіків вона покращує вироблення сперматозоїдів, а жінкам корисно їсти квашену капусту хоч кожен день – при схудненні.

А ще в квашеній капусті багато фолієвої кислоти - тому вона корисна вагітним жінкам і тим, хто годує немовля.

Відео дня

Читайте такожКвашена капуста - рецепт: як приготувати смачну квашену капустуКапустяний розсіл теж можна використовувати в лікувальних цілях – щоб поліпшити травлення і перемогти запори.

Загалом, є чимало причин засолити капусту на зиму. Ось тільки не завжди вона виходить пікантно-хрусткою. Чому квашена капуста виходить м'якою, чи можна їсти м'яку квашену капусту і що робити, якщо квашена капуста стала м'якою – з'ясував УНІАН.

Чому квашена капуста виходить м'якою

Є низка причин, чому квашена капуста вийшла дуже м'якою.

Читайте такожКоли прибирати капусту за місячним календарем в 2021 році: всі нюансиДеякі господині навіть спеціально порушують ці правила, щоб зробити м'яку квашену капусту. Наприклад, солять не за рецептом: мало солі – в результаті мало соку, в якому кваситься капуста. Як результат - непроквашена до пуття капуста.

Скільки солі класти в квашену капусту? За класикою: на один кіло овоча – 25-30 грам солі. І відразу уточнимо, скільки солі в столовій ложці: зазначена кількість – це одна столова ложка солі без гірки і з гіркою відповідно.

Що не можна робити, щоб капуста не вийшла м'якою:

  • квасити потрібно в скляній, дерев'яній або емальованій тарі (в металевій ємності капуста темніє) великого обсягу - щоб залишилося місце для соку, що капуста пустить у процесі (тобто щоб сік не вилився за краї);
  • не робити заготовки на зиму з ранніх сортів капусти - в ідеалі потрібні великі міцні качани більш пізніх сортів;
  • не брати для квашення качани, які тільки що зняті з грядки - вони повинні відлежатися;
  • не брати капусту, яка переморожена - буде м'якою, солодкуватою, а ще з неприємним запахом;
  • намагатися не брати капусту з нітратами - тут не вгадаєш, звичайно, але саме велика кількість нітратів винна в тому, що в результаті виходить м'яка капуста;
  • після шинкування не можна не в якому разі м'яти або тиснути капусту - просто перемішати з сіллю;
  • потрібно бути обережнішим із додаванням цукру і моркви – деякі рецепти квашеної капусти це допускають, але надлишок цукру й/або моркви робить капусту м'якою за підсумком. Зокрема, моркву теж беруть пізніх сортів і в пропорції 300-400 грам моркви на 10 кіло капусти;
  • поки йде квашення, капусту потрібно протикати, випускаючи надлишки вуглекислого газу.

Такі ось нехитрі правила допомагають приготувати тверду і хрустку квашену капустку.

Чи можна їсти м'яку квашену капусту без ризику для здоров'я

Все залежить від запаху. Якщо немає гнильного запаху - то страві можна пробачити її непрезентабельний вигляд. А ось якщо від квашеної капусти виходить неприємний запах, то таку капусту не можна давати навіть домашнім тваринам.

Що робити, якщо квашена капуста стала м'якою

Додавати таку капусту в інші страви, для яких її структура буде просто ідеальною.

Що приготувати з м'якої квашеної капусти? Пиріжки і пироги з капустою, вареники, борщ або капусняк – будь-яку страву, під час готування якої така капуста пройде термічну обробку, причому чим довше, тим краще.

Читайте також: