этот материал доступен на русском

Науковці довели, що все сучасне людство зародилося на території Ботсвани

09:45, 29 жовтня 2019
Наука та IT
13706 0
Ілюстрація / REUTERS

Такого висновку дійшла група науковців на чолі з Ванессою Хейс з Інституту медичних досліджень Гарвана та Університету Сіднея, пише ТСН з посиланням на CNN.

"Якийсь час було зрозуміло, що анатомічно сучасні люди з'явилися в Африці приблизно 200 000 років тому. Проте давно дискутували щодо точного місця виникнення та подальшого розповсюдження наших ранніх предків, – сказала Ванесса Гейс. – Ми змогли точно визначити місце, яке ми вважаємо, що це наша батьківщина людини".

Це територія на південь від басейну річки Великого Замбезі, що включає північну Ботсвану та частини Намібії та Зімбабве. Раніше тут був великий регіон із заболоченими рівнинами та озерами, а зараз – пустеля Калахарі.

Читайте такожThe Guardian: Людство хоче писати ДНК як комп'ютерний код, альо «ігри в Бога» небезпечні

У дослідженні, опублікованому у журналі Nature, йдеться, що Homo sapiens з'явилися тут близько 200 тисяч років тому і мігрували через 70 тисяч років під впливом зміни клімату. Вчені вважають, що ті люди мігрували двома напрямками – перша хвиля мігрантів вирушила на північний схід, друга – на південний захід. Частина людей залишилася на місці і проживає там донині.

Науковці застосували методи генетичної генеалогії, які дозволяють простежити закономірності міграції. Вони проаналізували 200 мітохондріальних геномів, генетичних маркерів материнського походження, взятих у населення, яке сьогодні живе в Намібії та Південно-Африканській Республіці. Порівнюючи геноми, фахівці змогли виділити загального попередника, представники якого присутні і сьогодні. Згідно з ним, всі люди, які проживають в Африці і за її межами, є його спадкоємцями.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter