этот материал доступен на русском

Вчені вирахували кількість поразок, необхідних для ефективного навчання

18:01, 06 листопада 2019
Наука та IT
6169 0
Вчені розрахували оптимальну кількість помилок під час навчання / Flickr/Alex Indigo

Вчені визначили те, що вони називають відсотком необхідних поразок, які потрібно пережити для найбільш ефективного вивчення чогось нового. Свою пропорцію вони назвали «правилом 85 відсотків». Згідно з ним, люди повинні зазнавати невдачі лише у 15% спроб. Решта зусиль повинні бути успішними.

Як пише Newsweek, на думку дослідників, це найкращий спосіб засвоїти нову інформацію й навички. Якщо ж виклик буде надто легким, люди не вчаться. Якщо ж він надто важкий, у них, швидше за все, опустяться руки й вони відмовляться від задуму.

Читайте такожМікрокомп'ютери у всьому та безсмертна людина: яким буде світ через 100 років (відео)

Щоб визначити цю відсоткову пропорцію, вчені навчили комп’ютери виконувати прості завдання на зразок знаходити відмінності в закономірностях або читати й сортувати від руки написані цифри. Вони виявили, що машина вчиться швидше, якщо вона помиляється не більш ніж в 15% випадків. Вивчивши наявні дослідження процесів навчання у людей і тварин на зразок мавп, вони виявили, що така пропорція характерна і живим істотам. Вона дає найкращий результат засвоєння нового.

Читайте такожMicrosoft вмонтує в Word функцію виправлення "політичних" помилок

Головний автор дослідження з Університету Аризони професор психології Роберт Вілсон пояснив, що результати роботи його команди підтверджують ідею про так звану «зону найближчої складності». Цей термін вже використовується у сфері освіти. Однак, нове дослідження пояснює це поняття з точки зору математичного обґрунтування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter