Вчені показали дуже чітке фото сонця / REUTERS

Національна сонячна обсерваторія США оприлюднила приголомшливе зображення поверхні Сонця, зроблене телескопом Іноує на Гаваях. На знімку вперше в історії зафіксовано тонкі магнітні смуги завширшки близько 20 км — це нове вікно у розуміння сонячного магнетизму, пише Dailygalaxy.

Вчені пояснюють, що ці смуги є "відбитками пальців" магнітної активності. За словами доктора Давида Курідзе, відкриття може допомогти точніше передбачати сонячні бурі та виверження, які можуть впливати на GPS, енергосистеми й супутники на Землі.

Телескоп Іноує використовує унікальну технологію візуалізації у G-діапазоні, що дозволяє бачити магнітні поля Сонця з надзвичайною чіткістю. Один із науковців NSO, Девід Бобольц, назвав це зображення "лише початком того, що ми зможемо побачити з Іноує".

Відео дня

Громадськість уже відреагувала на фото у соцмережах. Хоча більшість в захваті від масштабу та чіткості, деякі назвали його "занадто чужим", щоб здаватися реальним. Попри це, загальне враження — знімок відкриває нову еру у вивченні Сонця.

Вчені зробили 'найчіткіше в історії' фото Сонця

Нагадаємо, астрономи були вражені, коли відкрили надзвичайно велику планету, що обертається навколо крихітної зірки, космічної пари, що суперечить існуючим теоріям формування планет. Йдеться про зірку TOI-6894, яка знаходиться близько у 240 світлових роках від Землі в сузір'ї Лева.

Вас також можуть зацікавити новини: