Міжнародний футбол розпочався наприкінці 19 століття / фото Wikipedia

Поле в шотландській сільській місцевості неподалік від затоки Солуей-Ферт, імовірно, було найстарішим футбольним полем у світі. Як пише The Independent, так стверджує історик спорту Гед О'Браєн.

На фермі біля Анвот-Кірк у сучасних Дамфрісі та Галлоуеї в 1600-х роках проводили футбольні матчі, майже за два століття до того, як в Англії вперше було викладено правила цього виду спорту.

Історик вказав на лист, написаний преподобним Семюелем Резерфордом на початку 1600-х років, у якому йшлося про те, що "люди грали у футбол" на полі в другій половині дня в суботу.

Відео дня

Цікаво, що преподобний, мабуть, розсерджений тим, що часті футбольні матчі на полі порушують суботу, наказав парафіянам покласти велике каміння на поле, щоб зупинити їх. Камені (деякі з них все ще там сьогодні) були розкладені по землі як тимчасовий бар'єр, щоб перешкодити людям грати у футбол. О'Брайен сказав:

"Це одна з найважливіших пропозицій, які я коли-небудь читав в історії футболу. Тому що він конкретно вказує точне місце, де знаходилося футбольне поле. Я завжди думав, що в Шотландії у футбол грають уже сотні років. Не у футбол натовпу, а у справжній футбол".

Лабораторні аналізи ґрунту з поля підтвердили, що каміння було розкладено по всій сільськогосподарській землі приблизно в той час, коли був написаний лист Резерфорда. У сукупності це означає, що у футбол грали організовано за століття до того, як 1863 року в Англії було створено Футбольну асоціацію.

Вважалося, що в 1600-х роках у футбол грали більш жорстоко і хаотично, коли кілька десятків людей ганялися за свинячим міхуром і штовхали його по всьому місту. Однак лист преподобного вказує на те, що на шотландському полі грали в більш організовану форму гри, куди люди приходили спеціально в неділю, очікуючи піти на роботу наступного дня.

При цьому неможливо було встановити, чи нагадувала форма футболу, в яку грали на шотландській сільськогосподарській землі, сучасну гру.

О'Браєн, який заснував Музей шотландського футболу, зазначив, що це був критичний момент у розвитку спорту, що включав поле, команди і регулярні матчі, що проводилися за деякими узгодженими правилами. Історик додав:

"Це предок, прабатько сучасного світового футболу. І він шотландський".

Важливо, що останні результати, якщо їх ще раз перевірити, можуть змінити хронологію розвитку футболу і дати уявлення про домінування Шотландії в цьому виді спорту, коли міжнародний футбол розпочався наприкінці 19 століття.

"У 1872 році, в ту хвилину, коли почався міжнародний футбол, шотландські клуби повністю знищували англійські команди. Це абсолютно не дивно, тому що ці люди на 200 років випереджають те, що робить Англія", - зазначив О'Браєн.

Новини історії футболу

Минулого року трофей, завойований Дієго Марадоною за виступи на чемпіонаті світу 1986 року, знову з'явився на світ після того, як його не було протягом десятиліть, і його було виставлено на аукціон.

Марадона отримав трофей "Золотий м'яч" після того, як привів Аргентину до перемоги на турнірі в Мексиці, де він забив свій скандальний гол "Рука Бога" у ворота Англії у чвертьфіналі. Марадона, який помер 2020 року у віці 60 років, був нагороджений трофеєм "Золотий м'яч" як найкращий гравець турніру під час церемонії в Парижі 1986 року. Однак нагорода загадковим чином зникла, і її місцезнаходження було невідомим протягом десятиліть.

Вас також можуть зацікавити новини: