Гандзюк померла 4 листопада / фото УНІАН

Клінічною причиною смерті активістки Катерини Гандзюк визначено відрив тромбу, але загалом зрозуміло - організм потерпілої не витримав наслідків нападу.

Тромб під коліном утворився після передостанньої операції, повідомляє The Newsroom.

Зазначається, що батько Катерини Гандзюк, який є лікарем і який постійно перебував разом з донькою, звертав увагу медпрацівників лікарні на те, що цей тромб необхідно видалити.

Відео дня

Читайте такожАктивісти і правозахисники вимагають відставки Луценка і Авакова після смерті Гандзюк

"За кілька днів до смерті активістці зробили ще одну операцію, після чого тромб зрушив з місця", - повідомляє ЗМІ

Чи була причиною смерті Гандзюк недбалість лікарів, має показати експертиза. Менше з тим, за даними The Newsroom, на 95% постраждалих ділянок тіла активістки останнім часом було зафіксовано поверхневе заживлення.

Більше того, раніше не транспортабельній Катерині було дозволено виїхати на лікування за кордон, і проводити її реабілітацію погодилися в Австрії. Гроші на лікування нібито було вже зібрано, а контракт з австрійцями підписано.

Як повідомляв УНІАН, 31 липня в Херсоні невідомий вилив сірчану кислоту в обличчя керуючої справами Херсонської міськради Гандзюк. Інцидент стався біля під'їзду її будинку. Жінку з хімічним опіком понад 30% тіла госпіталізували. Гандзюк перебувала на лікуванні в Київському міському опіковому центрі.

Читайте такожЇї убили: українців шокувала смерть активістки Катерини Гандзюк (відео)

Поліція кваліфікувала напад на чиновницю як замах на вбивство, вчинений з особливою жорстокістю. За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк були затримані шестеро осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних Миколу Новікова в зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину. Під домашній арешт були відправлені троє підозрюваних в нападі - В'ячеслав Вишневський, Володимир Васянович і Віктор Горбунов. Ймовірний організатор замаху Сергій Торбін перебуває під вартою, останній раз строк тримання йому продовжили до 3 грудня. Також під арештом перебуває Микита Грабчук.

4 листопада Катерина Гандзюк померла. Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців зробити все можливе для покарання винних у смерті активістки. Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на активістку, на статтю «Закінчене вбивство». Глава Національної поліції України Сергій Князєв повідомив, що у справі зібрано всю доказову база, найближчим часом матеріали скерують до суду. Перший заступник голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін запевнив, що замовник злочину буде встановлений та затриманий.

5 листопада у прес-службі Міністерства внутрішніх справ повідомили, що поліція передала справу щодо виконавців нападу на Гандзюк до СБУ, яка займається розслідуванням щодо встановлення замовників злочину. Однак у Генпрокуратурі заявили, що справа ще не надійшла до СБУ.

У Верховній Раді запропонували створити ТСК з розслідування нападів на активістів. Зокрема, таку ініціативу підтримали фракції «Батьківщина», «Самопоміч» та «БПП».