Філарет заявив про відновлення "Київського патріархату" / фото УНІАН

Реакція глави Православної церкви України митрополита Єпіфанія на скандальний "собор" почесного патріарха Філарета може бути непередбачуваною, аж до "розжалування" Філарета в миряни.

Читайте такожФіларет хоче назад усі гроші й майно ліквідованої УПЦ КП

Про такий сценарій розвитку подій розповіла релігієзнавець Віта Титаренко, коментуючи збори колишньої УПЦ КП 20 червня, передає "Обозреватель".

Втім, за словами експерта, Епіфаній має широке "віяло можливостей" – як оптимістичних, так і песимістичних.

"Реакція як митрополита Епіфанія, так і Вселенського патріархату, може бути різною... В результаті святійший патріарх може залишитися з вузьким колом своїх шанувальників, прихильників, послідовників – у своєрідному "клубі за інтересами". Або, в крайньому випадку, може залишитися простим мирянином, і таким чином завершити своє існування", – зазначила Титаренко.

Релігієзнавець також частково погодилася з думкою свого колеги Дмитра Горєвого, який раніше озвучив версію про причетність Кремля до "управління" Філаретом.

"Казати прямо, що це виключно вплив ФСБ, якихось російських спецслужб – досить складно. Але те, що амбіції святійшого патріарха Філарета вдало і успішно підігріваються – це складно заперечувати", – визнала Титаренко.

За її словами, політична складова в цій ситуації безумовно присутня, хоча, можливо, приховано.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram