Заява на розлучення подорожчала \ Фото УНІАН

З нового року в Україні збільшився розмір судових зборів. Цю плату як звичайні українці, так і бізнесмени мають вносити щоб суд взяв їхній позов для розгляду. 

Читайте такожНотаріусам можуть дозволити одружувати й розлучати українців

Наразі діють ставки судового збору встановлені в кінці 2017 року. Однак, з 1 січня цього року за рахунок збільшення прожиткового мінімуму для працездатних осіб майже на 12%, збільшився й судовий збір, передає 24tv.ua.

Відео дня

Зокрема, подача позовної заяви про розірвання шлюбу тепер обійдеться в 840,80 грн. Поділ майна при розірванні шлюбу – від 840,80 грн і вище, але не більше 6 306 грн.

Майнові спори, наприклад, про визнання права власності, про стягнення коштів. У цьому випадку юридичні особи заплатять від 2 102 грн, але не більше 735 700 грн. Фізичним особам або фізичним особам–підприємцям (ФОП) такий позов коштуватиме від 840,80 грн, але не більше 10 510 грн.

Немайнові спори. Юридичним особам або ФОПам доведеться заплатити один розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 2 102 грн. Фізичним особам – 840,80 грн.

Звичайним людям або ж юридичним особам, які забажають захистити у суді свою честь та гідність, ділову репутацію доведеться сплатити 840,80 грн. Якщо при цьому буде заявлена вимога про відшкодування моральної шкоди, сплачувати повинні 1,5% ціни позову, але не менше одного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2 102 грн).

Заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України коштуватимуть 420,4 грн.

Апеляційні скарги на рішення суду – 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Подача касаційної скарги на рішення суду обійдеться в 200% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми.

За загальним правилом судові витрати, пов’язані з розглядом справи, покладаються при задоволенні позову – на відповідача, при відмові – на позивача. Якщо позов задоволено частково – на обидві сторони, пропорційно розміру задоволених позовних вимог.