В Україні з 11 липня розпочинається вступна кампанія

10:35, 08 липня 2016
505 0

Подача документів в електронному вигляді до вищих навчальних закладів розпочнеться 11 липня, абітурієнти зможуть подавати 15 заяв за 5 спеціальностями до різних вишів.

фото УНИАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила на прес-конференції міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"У понеділок, 11 липня, розпочинається основний етап вступу до вищих навчальних закладів, позаду зовнішнє незалежне оцінювання, і розпочинається подача документів", - сказала вона.

Міністр зауважила, що особливість цієї кампанії, як і попередньої, що всі документи подаються в електронному вигляді. "Це ті документи, які стосуються вступу на програми бакалавра", - пояснила Гриневич та додала, що якщо у абітурієнтів виникнуть проблеми з електронною подачею документів, то вони можуть звернутися в центри підтримки, які є при будь-якому виші.

Читайте такожУ Міносвіти розповіли, як українські виші за хабарі видають дипломи студентам-іноземцям

Вона також нагадала, що у 2016 році відбувається останній набір на програму підготовки молодшого спеціаліста. Крім того, міністр підкреслила, що Кабмін збільшив держзамовлення на прийом у виші. Всього абітурієнти можуть подавати 15 заяв за 5 спеціальностями до різних вишів.

"Таким чином, складається ситуація, що орієнтовно 50% тих студентів, які потраплять до вищих навчальних закладів, зможуть навчатися за кошти бюджету", - сказала Гриневич.

Як повідомляв УНІАН, 6 липня Кабмін збільшив держзамовлення на прийом у виші на 12,3%. Загальна кількість абітурієнтів, які зможуть навчатись за державні кошти, збільшиться до 272,6 тис. осіб, у тому числі за денною формою навчання – 237,9 тис. осіб, що більше на 12,3% та 10,4% затверджених на 2015 рік загальних показників.

Читайте такожМіносвіти відмовило в акредитації магістерських спеціальностей, отриманих за один рік

Передбачається, що державне замовлення дозволить також навчатися пільговим категоріям, таким як учасники АТО, їх дітям, а також випускникам з окупованих територій, що бажають скласти ЗНО та вступити у виші на підконтрольних Україні територіях. Також значно збільшена кількість місць молодших спеціалістів, що частково дозволить компенсувати дефіцит робітничих кадрів на ринку праці.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter