Соціологи з'ясували, що 13% молодих українців відчувають сором за Батьківщину / ілюстративне фото УНІАН

Третина молоді віком від 14 до 18 років відчувають гордість за Україну, а 13% – тільки сором.

Такі дані соціологічного опитування на тему: "Покоління молодих українців: життєві пріоритети, політична активність і соціальна пам’ять" оприлюднено на прес-конференції в агентстві УНІАН.

Експерт, кандидат соціологічних наук (м. Одеса) Олена Фостачук зазначила, що велика частка опитаних (42%) відчувають суперечливі почуття до України – гордість і сором одночасно, 32% опитаних відчувають гордість за Україну і тільки 13% – сором.

За її словами, чим респонденти молодші, чим більш віддалені від столиці, тим менше гордості вони відчувають за країну, і, відповідно, навпаки.

Під час опитування визначався рівень поінформованості про політичні події в Україні та світі. Третина опитаних молодих людей (29%) повідомили, що політикою не цікавляться. Основним джерелом інформації про події у рівній мірі є форуми, блоги, соціальні мережі (38%), телебачення (37%), друзі, знайомі, родичі (35% від усіх опитаних).

Читайте такожБільшість українців віком 14-18 років, які хочуть виїхати за кордон, вибирають США та Європу – опитуванняМолоді люди досить зважено оцінюють рівень об'єктивності українських засобів масової інформації. Більш ніж половина опитаних (54%) вважають, що деякі українські засоби масової інформації (телебачення, радіо, газети) висвітлюють події, що відбуваються в Україні, об'єктивно, а деякі – ні.

Кількість тих, хто вважає, що ЗМІ висвітлюють події об'єктивно, і тих, хто вважає, що необ'єктивно, практично однакова: 14% і 15% відповідно.

Раніше стали відомі результати опитування на тему "Покоління молодих українців: життєві пріоритети, політична активність і соціальна пам’ять", які стосувалися війни на Донбасі.

Соціологи з'ясували, що 55% української молоді віком від 14 до 18 років вважає, що на Донбасі йде війна між Росією та Україною.

Опитування проводилося у квітні Соціологічним інформаційно-дослідницьким центром "Пульс" (м. Одеса) у партнерстві з Міжнародним експертним клубом (МЕК) (м. Київ). Було опитано 1 200 респондентів віком 14-18 років на всій території України (окрім Криму та непідконтрольних територій на сході України).