Суд розгляднув апеляційну скаргу на продовження запобіжного заходу бізнесмену Ігорю Коломойському / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Київський апеляційний суд підтвердив чинність ухвали Печерського районного суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно бізнесмена Ігоря Коломойського терміном на 60 днів без визначення розміру застави - до 7 липня 2024 року. 

Як передає кореспондент УНІАН, ухвалу суду оголосила головуючий суддя Тетяна Кагановська.

Таким чином суд залишив без задоволення апеляційну скаргу захисника Коломойського, а саме Олександра Лисака.

Сторона захисту відстоювала позицію, що Коломойський вже 9 місяців перебуває під вартою відповідно до іншого провадження у справі  "Приватбанку", і тому, обирати йому запобіжний захід у справі 21-річної давнини, події якої відбувалися у 2003 році в Криму, не є актуальним, бо бізнесмен не може впливати на свідків, не може спотворювати чи знищувати документи і не може переховуватися від слідства. "Ці ризики, на які посилається прокурор, взагалі відсутні враховуючи те, що підзахисний перебуває впродовж 9 місяців під вартою", - наголосив адвокат Олександр Лисак.

Також Лисак просив суд ще раз уважно вивчити матеріали справи, скасувати ухвалу слідчого судді Печерського райсуду від 9 травня і відповідно відмовити у повному обсязі  у задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу.

Також адвокат В'ячеслав Краглевич наголосив на необґрунтованості підозри. Зокрема, є сумніви щодо достовірності слів потерпілого. Крім того, не можна перевірити достоменності показів основного свідка, який нібито брав участь у протиправних діях. 

Водночас, адвокат Олег Пушкар відзначив, що один з виконавців "дає показання, що явка з повинною нібито про те, Коломойський там до чогось причетний - була в нього вибита під тиском правоохоронних органів". 

Пушкар сумнівається, що можуть бути знайдені об'єктивні докази і підтвердження причетності Коломойського до вчинення кримінального праворушення. Він сказав, що у матеріалах справи не знайдено жодного підтвердження зацікавленості Коломойського у скоєнні правопорушення.

Прокурори просили суд відмовити у задоволенні клопотання сторони захисту.

Що відомо про нову справу Коломойського:

8 травня бізнесмену Ігорю Коломойському повідомили про підозру, де він начебто доручив замовити вбивство людини, яка не постраждала, що нібито відбулось 21 рік тому (!) у Криму.

"За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора відомому бізнесмену повідомлено про підозру у скоєнні злочину, пов'язаного з організацією замовного вбивства (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п.п. 11, 12, ч. 2 ст. 115 КК України)", - повідомили в Офісі генерального прокурора.

За даними слідства, підозрюваний нібито замовив убивство директора однієї з юридичних компаній за невиконання вимог щодо анулювання та визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства. Як повідомляється, четверо осіб потім напали на адвоката і побили його (він вижив).

У 2005 році бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв'ю Юлії Мостовій із "Дзеркала тижня" розповів подробиці історії, яку сьогодні реанімує прокуратура.

"Які можуть бути, на вашу думку, стосунки між бізнесменом і адвокатом, що обслуговує іншого бізнесмена? Адвокат — це виконавець, як бухгалтер, як менеджер. Він поза лінією корпоративного конфлікту. Тому жодних стосунків між бізнесменом і адвокатом конкурента бути не може. Тим більше — погроз. Адвокат, про якого ви кажете, працював у Пінчука та Григоришина. Гадаю, ці бізнесмени ретельно розробили всю цю процедуру і пустили її в хід. Але навіть за того політичного режиму вони не змогли завести кримінальну справу проти мене, вийшло лише "за фактом". Щоправда, я не знаю, чи була вона взагалі, оскільки у мене є папір, де пишеться, що у відкритті кримінальної справи відмовлено за відсутністю складу злочину. Нині було зроблено ще одну спробу направити кримінальну справу, відкриту за фактом нападу на адвоката безпосередньо проти мене. Але після мого листа в прокуратуру, сподіваюся, буде об’єктивно проведено розслідування і понесуть відповідальність ті, хто із самісінького початку замишляв лихе. Спроба реанімації персональної справи входить у сценарій, який змалював мені Григоришин 5 березня. Всі пункти плану реалізовувались у травні, червні, липні, тому в мене немає сумнівів у тому, хто стоїть за цим. Ті люди, яких він мені називав як своїх партнерів, а саме — Порошенка Петра Олексійовича, і стоять за організацією всього цього", - пояснив тоді Коломойський в інтерв’ю.

У заяві адвокатів, яку надали УНІАН, йдеться про те, що сторона захисту заперечує проти клопотання про обрання запобіжного заходу.

Адвокати нагадали, що кримінальні провадження щодо причетності Коломойського І.В. до замаху на вбивство Карпенка С.Р. вже неодноразово були закриті як слідчими, прокурорами, так і судом, як у зв’язку з встановленням відсутності в діяннях складу кримінального правопорушення, так і у зв’язку з відсутністю події кримінального правопорушення.

У своєму запереченні адвокати також звертають увагу на те, що інкриміновані Коломойському І.В. дії щодо нібито підбурювання до злочину були нібито вчинені в період з 03 по 07 липня 2003 року. Отже, строк притягнення до кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, п.п. 11, 12, ч.2 ст.115 КК України сплив ще 08.07.2018 року – тобто майже 6 років потому.

"Відтак, в будь-якому випадку Коломойському І.В. не загрожує настання кримінальної відповідальності за нібито вчинення зазначеного кримінального правопорушення", - переконані адвокати.

Крім того, адвокати зазначають, що у матеріалах клопотання відсутній жодний доказ, який би підтверджував надання Підозрюваним будь-яких вказівок, доручень, які  становлять об’єктивну  сторону відповідного кримінального правопорушення, а саме надання вказівки організувати скоєння зазначеного особливо тяжкого злочину.

9 травня  Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід Коломойському у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів без визначення розміру застави – попри те, що його вже 9 місяців тримають у СІЗО.