В ході слухання Павловський вибачився перед батьком Катерини Гандзюк / Фото УНІАН, Олександр Синиця

Приморський районний суд міста Одеси оголосив вирок свідку у справі проти організаторів і замовників нападу на активістку Катерину Гандзюк, колишньому помічнику народного депутата Ігору Павловському.

Онлайн-трансляція судового засідання в справі за обвинуваченням Павловського у вчиненні кримінального правопорушення відбувалася на сторінці Судової влади України в YouTube.

Суд ухвалив затвердити угоду про визнання винуватості, що укладена між стороною обвинувачення та Павловським.

Відео дня

Екс-помічника народного депутата визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 396 Кримінального кодексу (приховування злочину), і призначено покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Водночас, у відповідності до ст. 75 ККУ, його звільнено від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком – 1 рік.

"Якщо ви протягом одного року не вчините іншого кримінального правопорушення, ви будете вважатися відбувшим покарання", - сказав суддя Дмитро Осік.

Також суддя уточнив, що якщо Павловський скоїть протягом року інше кримінальне правопорушення і його вину буде доведено, то він вже матиме два роки позбавлення волі, які повинен буде відсидіти за ґратами.

На Павловського покладено ряд обов'язків, зокрема, періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації і повідомляти цей орган про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Читайте такожСуд продовжив арешт Мангеру та Левіну до середини грудня

Справа Гандзюк: що відомо

  • Гандзюк померла в київській лікарні 4 листопада 2018 року. За три місяці до цього в Херсоні невідомий хлюпнув їй в обличчя сірчаною кислотою, вона отримала хімічні опіки понад 30% тіла.
  • 6 червня 2019 року було засуджено п’ятьох виконавців злочину.
  • Також у справі про вбивство Гандзюк фігурують раніше судимий громадянин Левін (Москаленко), голова Херсонської облради Мангер і колишній помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука Ігор Павловський.
  • Крім того, громадські активісти вважають, що до вбивства Гандзюк причетні колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв і екс-заступник голови ОДА Євген Рищук.
  • У січні в Бургасі (Болгарія) правоохоронці затримали Левіна, який перебував у міжнародному розшуку. 16 березня Левіна екстрадували до України.
  • 27 квітня в Офісі генпрокурора повідомили про завершення розслідування у справі та про встановлення кінцевого замовника цього злочину - Мангера, який за попередньою змовою з Левіним організував нанесення тяжких тілесних ушкоджень Гандзюк, які призвели до її смерті.
  • 28 серпня відбулося перше засідання з розгляду справи проти Мангера та Левіна по суті. За рішенням суду вони перебувають під вартою до 18 жовтня.
  • 16 вересня Павловський попросив суд затвердити угоду про визнання винуватості та заявив, що готовий надавати покази.
  • 1 жовтня на суді Павловський заявив, що Мангер та Левін замовили напад на громадську активістку. Він розповів, що Мангер неодноразово погрожував йому та його доньці, через що він не міг надати ці покази раніше.