этот материал доступен на русском

Телеведуча Алла Мазур запропонувала, як краще підготуватися до повернення дистанційної освіти

11:43, 03 липня 2020
Суспільство
1773 0
Алла Мазур виховує 12-річного сина Артема / фото 1+1

Телеведуча 1+1 Алла Мазур висловилася проти підписання петиції щодо заборони дистанційної освіти в Україні. Ведуча припускає, що до вересня 2020 року Україну  може накрити друга хвиля зараження COVID-19,  й Міністерство освіти і науки України має вчасно переглянути свої положення щодо дистанційної освіти.

Про це Алла написала пости з пропозиціями на своїй сторінці у Facebook.

Алла Мазур виховує 12-річного сина Артема і на власному досвіді переконалася, що освіта України не була готова до дистанційного режиму у зв’язку з пандемією коронавірусу. Ведуча приєднується до всіх батьків, що переймаються навчанням своїх дітей, які під час навчального процесу в умовах карантину не отримали належного рівня знань.

Читайте такожСтало відомо, чи відкриватимуть дитячі табори у Києві до завершення карантину

Ведуча звертає увагу, щоб дистанційне навчання було якісним та ефективним, МОН та Мінцифри України необхідно вжити термінових кроків до початку вересня. Серед розповсюджених проблем: відсутність Інтернету. Без інтернету і відповідних гаджетів ідея дистанційної освіти може провалитися.

Торік без Інтернету залишались близько 700 українських шкіл. У Міністерстві освіти наголошують, що вони працюють над цим питанням. Однак Алла Мазур вважає, що варто підключати бізнес України і шукати для них мотивацію допомагати освіті. Наприклад, знизити податки за діджиталізацію цілого регіону або надати інші важливі преференції.

У своєму пості у Facebook Мазур, зокрема, зазначила: "У кожного школяра та і вчителя (!) має бути доступ до Інтернету і відповідний гаджет! Я переконалася, що дистанційна освіта може бути ефективною тільки в режимі діалогу. Скільки завгодно можна записувати показових уроків, але дитині треба, щоб з нею поговорили. І пояснили ще раз, якщо не зрозуміла. Вчителям потрібні методички таких уроків".

"Ось мої висновки після ZOOM-уроків сина. Він має бути не коротшим, ніж 45 хв. Але й не довшим, бо діти згасають.

Перші 10-ть: обов'язкове обговорення домашнього завдання. Бо якщо дитина не чує реакції на зроблену роботу, у неї запитання: а нащо я буду старатися, все одно ніхто уваги не звертає.

Наступні 20 хв. - пояснення нової теми. Вчителем! Далі - обов'язкові 10 хв. діалогу по ній: щоб почути голоси і відповідь хоч частини класу. І фінальні 5 хв. - пояснення наступного домашнього завдання. І максимально доброзичливий голос вчителя!", - додала телеведуча.

Також Мазур закликає звернути увагу на діток з особливими освітніми потребами. Крім якісного Інтернет-підключення і гаджетів для навчання, їм необхідні додаткові консультації онлайн. Це важливий пункт, який має бути передбачений у навчальних методичках.

Телеведуча нагадує, що необхідно прислухатися до лікарів та пам'ятати про правила безпеки в умовах COVID-19. Це дуже важливо - берегти один одного.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter