Фото ua.depositphotos.com

Відомий український політолог Тарас Загородній, коментуючи останні події на фронті та на міжнародній арені, зазначив, що "Україна де-факто стає членом НАТО".

Як пише Тарас Загородній на своїй сторінці у Фейсбук, останнім часом європейські чиновники роблять все більш сміливі заяви про війну в Україні. "Ми пройшли значний шлях від того, що вони боялися навіть говорити про участь військових інших країн у війні в Україні до того, що прямо про це кажуть. І такий стан речей не фантазії окремих українських чиновників, а факти, який регулярно висвітлюють європейські, американські та українські ЗМІ" - зазначив Тарас Загородній.

У статті The Telegraph автор пише, що НАТО розробляє кілька "сухопутних коридорів" для перекидання американських військ і бронетехніки до лінії фронту в разі великої європейської наземної війни з Росією. Готуючись до можливого військового конфлікту з РФ, ймовірно НАТО введуть війська в Україну у випадку обвалу фронту.

Відео дня

На зустрічі з французькими депутатами президент Франції Еммануель Макрон заявив, що країна може надіслати свої війська в Україну у випадку, якщо лінія фронту просунеться до Києва чи Одеси. У Молдові, як найближчій до Одеси території, також розвивається логістика. Побудована траса Леова-Бумбета та окремий КПП на кордоні між Румунією та Молдовою для швидкісного реагування, якщо російський десант висадиться біля Одеси. А політики країн Балтії та Польщі кажуть, що готові ввести війська в Україну. Польща будує укріплення на східному кордоні з Білоруссю, прем'єр Дональд Туск заявляє про гібридну війну, яка ведеться проти його країни.

"Ще два роки тому було навіть важко уявити, що у ЗМІ можуть з’явитися такі новини, наша країна отримуватиме суттєву допомогу від альянсу, нам вдасться продавити дозвіл на удари по території рф та дійти до фінальної стадії навчання українських пілотів літаків F-16. Все це підкреслює, що Україна де-факто стає членом НАТО. Про де-юре ми зможемо говорити тоді, коли вийдемо на кордони України 1991 року. Можливо тоді зможемо й вимагати членство в НАТО по пришвидшеній процедурі" - констатує Тарас Загородній.