Заборона безкоштовних пакетів / фото fruitnews

З 10 грудня у всій Україні вводиться заборона на безкоштовні одноразові пакети у продуктових магазинах.

Закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" був ухвалений  Радою в червні. Його основна мета - зменшення використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення для поліпшення стану навколишнього середовища.

У такі кульки набирають овочі, фрукти, крупи, горіхи і цукерки. Вони і раніше не були безкоштовними – їхня ціна входила у вартість середнього чека. Тепер за кожен пакет доведеться платити окремо.

Читайте також"Пакет треба?": Чи є життя без "кульків" і що нам даватимуть у магазинах

Така заборона вводиться в рамках боротьби з пластиком. На першому етапі всі пластикові пакети стануть платними, а в разі безплатного розповсюдження магазин отримає штраф. З 10 березня 2022 року буде заборонено продавати тонкі пакети під загрозою штрафу.

Скільки коштуватимуть одноразові пакети

На одноразові кульки держава встановлює такі ціни:

  • 2 гривні – пакет без ручок (без бічних складок);
  • 2,50 гривні – пакет без ручок (з бічними складками);
  • 3 гривні – пакет з ручками (з бічними складками).

Якщо магазин поширюватиме пакети безкоштовно, то отримає штраф у розмірі від 1700 до 3400 гривень, а в разі повторного порушення – від 3400 до 8500 гривень.

Заборона одноразових пакетів в Україні / інфографіка УНІАН

Альтернативи одноразовим пакетам

Заборона пластикових пакетів – чудовий привід придбати багаторазові пакети-"сіточки" й екомішечки. Вони прекрасно підходять для овочів і фруктів, легко перуться і часто мають зав'язки. Такий пакет обійдеться вам приблизно в 25-40 гривень.

Ще одна альтернатива пакетам – стара добра авоська. Така сумочка підходить для різних категорій товарів і розтягується. Авоська може бути модним аксесуаром. Обійдеться вона дорожче від багаторазового пакета – приблизно 100 гривень.

Паперові пакети коштують недорого і є екологічною альтернативою пластику. Також вони можуть витримувати велику вагу. Мінуси таких пакетів очевидні: вони легко рвуться і швидко забруднюються.

Пакети з крохмалю обійдуться приблизно в 100-150 гривень за великий рулон. Вони не такі міцні, як поліетиленові, зате дуже швидко перегнивають. Також пакети з крохмалю не підходять для тривалого зберігання продуктів, оскільки швидко руйнуються.

Вам також може бути цікаво: