Журналісти ідентифікували гауляйтера Херсону \ bihus.info

Журналісти отримали фотознімки секретного окупаційного "мера" Херсона Олександра Кобеця. Його обличчя російські окупанти тримають в секреті.

Окупаційний "мер" Херсона Олександр Кобець не показує обличчя публічно, його сторінок у соцмережах не знайти, і навіть на пропагандистських відео він не з’являється. Журналісти Bihus.Info отримали фото Кобеця з власних джерел.

За даними джерел видання, Кобець поспішно виїхав з Києва 7 березня цього року на автомобілі МЕRСЕDЕS-ВЕNZ з номерами AA8332CO, зареєстрованим на його дружину Ганну Кобець.

На пасажирському сидінні разом з Олександром Кобецем був ще один чоловік. За інформацією редакції, він підсів у авто до Кобеця на виїзді з Києва, а дружина пересіла на заднє сидіння.

bihus.info

Про те, що Кобець виїхав з Києва саме 7 березня раніше повідомляв Центр журналістських розслідувань, кореспондент якого побував у київському будинку по вул. Оболонській, де мешкав Кобець.

За даними джерел Bihus.Info, того дня Кобець попрямував на захід України, а 15 березня виїхав з країни через ПП "Ужгород". Він зміг перетнути кордон як особа старше 60 років (йому 62).

А 26 квітня 2022 року законний мер Херсона Ігор Колихаєв повідомив, що так званий "військовий комендант" окупованої Херсонської області полковник Віктор Бєдрік "призначив" Кобеця псевдомером Херсона.

"Было озвучено, что согласно приказу областного военного коменданта номер 11 от сегодняшнего числа полномочия херсонского головы делегируются Кобец Александру Юрьевичу", – повідомляв Ігор Колихаєв.

Через секретність Кобеця з його біографічними даними виникла плутанина. Деякі ЗМІ спершу переплутали його з кандидатом у депутати до Херсонської міськради від партії "Голос" Олександром Дмитровичем (!) Кобецем, а потім назвали Кобеця водієм законного мера Херсона Ігоря Колихаєва.

Стосунок Кобеця до партіїї "Голос" уже спростований. Інформація про роботу Кобеця на мера Херсона Колихаєва наразі не має підтвердження.

Кобець Олександр Юрійович народився у Херсоні, певний час жив там, а потім багато років мешкав у Києві (зареєстрований по вул. Оболонській) і, можливо, у Москві.

За даними джерел Bihus.Info, за попередні 5 років, з 27.04.2017 по 27.04.2022 Кобець 22 рази виїжджав з України за кордон. Більшість з цих виїздів він здійснював до Росії та Білорусі. Зокрема Кобець літав у Мінськ у 2019 році. Та їздив потягом і машиною в Росію у 2018-му.

Джерела Bihus.Info підтверджують інформацію видання "Мост" і "Центру журналістських розслідувань" про те, що у радянський час Кобець працював у КДБ, а потім, на початку 2000-х – в українській СБУ. Зокрема, в центральному апараті СБУ, звідки був звільнений до 2010 року.

Як встановила редакція Bihus.Info, у 2006 році Кобець був оформлений співробітником київської фірми "Украгрохімпромхолдинг", яка торгувала аміаком. Її в Україні заснував росіянин Олександр Бессонов на гроші, позичені в російського банку ВТБ. Гроші банку Бессонов не повернув, відтак став обвинуваченим у кримінальній справі в РФ і на суді розповів, що в радянські часи працював "в органах військової контррозвідки КДБ СРСР Північної групи військ". Тобто колишній роботодавець Кобеця публічно визнавав роботу на КДБ.

У 2012 році Кобець разом з дружиною Ганною заснував у Києві фірму "Кобець компані" і намагався займатись бізнесом.

Вас також можуть зацікавити новини: