У популярних країнах Європи підвищується ризик зараження лихоманкою денге / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Минулого тижня Європейський центр з профілактики та контролю захворювань (ECDC) попередив про швидке зростання кількості випадків лихоманки денге в усій Європі через поширення азіатських тигрових комарів, що розносять це небезпечне захворювання.

Зокрема, цих жужжачих гадів уже виявили в 13 країнах Європи, більшість із яких є надзвичайно популярними серед туристів у сезон літніх відпусток, коли комарі особливо активні: Австрія, Болгарія, Греція, Іспанія, Італія, Мальта, Німеччина, Португалія, Румунія, Словенія, Угорщина, Франція та Хорватія.

У зв'язку з цим видання Euronews Travel підготувало туристам корисні поради щодо того, як захистити себе від укусів небезпечних тигрових комарів, вирушаючи на відпочинок у Європі.

Відео дня

Які симптоми лихоманки денге

Більшість людей, які заразилися денге, не відчувають симптомів, а якщо вони і проявляються, то це відбувається через чотири-десять днів після зараження, і зберігаються від двох до семи днів.

Деякі з симптомів денге схожі на грип, наприклад, висока температура, сильний головний біль, біль в очах, а також біль у м'язах і суглобах. У деяких випадках останнє настільки серйозне, що хвороба отримала прізвисько "лихоманка перелому кісток". У п'яти відсотків людей хвороба може розвиватися важко і потенційно смертельно.

Денге частіше трапляється в тропічних регіонах світу, таких як деякі частини Африки та Азії, Центральна і Південна Америка, Карибський басейн, острови Тихого океану і деякі південні райони Північної Америки.

Як можна захиститися від комарів, що розносять лихоманку денге

Туристам радять вживати низку простих заходів індивідуального захисту, щоб знизити ризик укусів комарів, перебуваючи за кордоном:

  • вибір закритого одягу світлішого кольору, оскільки темні матеріали, як правило, приваблюють комарів більше;
  • використання засобів від комарів є обов'язковим;
  • комарі, що переносять вірус денге, частіше кусають вдень, але запобіжних заходів варто вживати і вночі;
  • використання протимоскітної сітки для ліжка, а також віконних і дверних сіток;
  • використання кондиціонерів і вентиляторів під час сну, оскільки сильні потоки повітря можуть дезорієнтувати комах і ускладнити їм приземлення;
  • оскільки комарі розмножуються в стоячій воді – не варто давати їм такої можливості. Навіть такої маленької речі, як кришка від пляшки з водою, достатньо, щоб їхні личинки розвинулися;
  • стежте за садами або балконами в будинку, де ви зупинилися.

Як повідомляв УНІАН, раніше туристам розповіли про найнебезпечніших плазунів і комах, що загрожують туристам у європейських країнах.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.