этот материал доступен на русском

Forbes: Чорнобиль серед найбільш страшних туристичних напрямків світу

16:18, 26 вересня 2019
Новини туризму
613 0
Чорнобиль може стати туристичним хітом року / УНІАН

Так званий «темний» туризм означає поїздки в місця, які історично асоціюються зі смертями й трагедіями. Цікаво, що таке похмуре визначення останнім часом було розширене за рахунок історичного значення таких чи інших точок на планеті, яке приваблює туристів з усіх куточків. А не лише страшне минуле таких місць, сповнене страждань.

Втім, не зважаючи на те, чому люди відвідують такі місця, «темний» туризм зараз на підйомі, пише Forbes. А телевізійні шоу, такі як серіал «Чорнобиль», лише посилюють інтерес мандрівників до точок зі страшним минулим.

Читайте такожСтало відомо, з яких країн туристи найчастіше їдуть до Чорнобиля

Власне, місто-привид в Україні Прип’ять от-от стане туристичним хітом 2019 року. Тож видання вирішило скласти список головних напрямків у світі, куди «темні» мандрівники їдуть, намагаючись зрозуміти чи вшанувати жертв великих трагедій.

Місто Прип’ять увійшло в список. Видання нагадує, що трагедія міста пов’язана з найгіршою ядерною катастрофою, яка сталася за Залізною завісою 25-26 квітня в реакторі Чорнобильської АЕС неподалік. Наслідки тих подій досі очевидні. Вчені оцінюють, що мине близько 20 тисяч років, перш ніж зона відчуження знову стане придатною для життя.

«Але це не означає, що не можна на все подивитися на власні очі в рамках ретельно спланованого і проведеного туру по місту й околицях, намагаючись зрозуміти наслідки. Головна порада: якщо ви не бачили серіал до мандрівки, можливо краще зачекати», - пише Forbes.

Читайте такожForbes про «чорний» туризм: В Чорнобиль можна з’їздити й без приниження жертв

Видання також радить ретельно вивчити й дотримуватися правил поведінки в Чорнобилі. Тому що вони розроблені для того, щоб мандрівники зоною не отруїлися радіацією. А взагалі в Чорнобильську зону можна їздити цілий рік.

Окрім місця ядерної катастрофи в Україні Forbes включив у список головних напрямків для «темного» туризму Меморіал 11 вересня в Нью-Йорку, який присвячений загибелі 2977 людей через теракти 2001 року. Також сюди був занесений колишній нацистський концтабір «Аушвіц-Біркенау» у Польщі, в якому в часи Голокосту були вбиті 1,1 мільйона чоловіків, жінок і дітей, перша жертва ядерного бомбардування місто Хіросіма в Японії, меморіал геноциду Мурамбі в Руанді, федеральна в’язниця «Алькатрас» в США, руїни міста Помпеї, і поле смерті Чоенг-Ек в Камбоджі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram