Альпіністів змусять носити за собою свої екскременти при сходженні на Еверест / фото REUTERS

Альпіністи після сходження на найвищу гору в світі Еверест тепер будуть зобов'язані приносити свої екскременти в спеціальних мішках назад в базовий табір.

Таким чином влада Непалу відреагувала на зростаюче число скарг на кількість відходів людської життєдіяльності, що вистилають маршрути на гору, які не можуть природним чином розкластися через екстремально низькі температури, пише BBC.

"Наші гори почали смердіти... Ми отримуємо скарги на те, що на каменях видно людські випорожнення, а деякі альпіністи хворіють. Це неприйнятно і підриває наш імідж", – заявив голова сільського муніципалітету Пасанг Лхаму Мінгма Шерпа.

Повідомляється, що нове правило почне діяти напередодні початку сезону скелелазіння в Непалі, який триватиме з березня по травень. Альпіністи будуть зобов'язані купувати в базовому таборі мішки для фекалій, які будуть "перевірені після повернення". Кожній людині буде виділено два мішки, розрахованих на багаторазове використання. Мішки будуть містити хімікати, завдяки яким людські відходи будуть тверднути, а їхній запах значно зменшиться.

Правило буде поширюватися на альпіністів, що підкорюють гори Еверест і Лхоцзе, з'єднані між собою так званим Південним сідлом. За даними Комітету з контролю за забрудненням Сагарматхи, на даний момент між першим табором, розташованим біля підніжжя Евересту, і четвертим табором, який знаходиться в Південному сідлі ближче до вершини, розкидано близько трьох тонн людських відходів. Причому половина цієї кількості знаходиться саме в Південному сідлі.

Як повідомляв УНІАН, раніше в Національному фонді Шотландії заявили, що популярна мальовнича долина в Шотландії Гленко перетворюється на зону "біологічної небезпеки" через туристів, які випорожнюються в невідведених для цього місцях.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.