У київському ботсаду Гришка розцвіли перші бузки / фото Марина Григоренко

Весна у Києві цього року виявилася нетиповою – ще два тижні тому столицю накрили літні температури +25 градусів, після чого тиждень тому послідували дощі зі зниженням температури до +5 градусів.

Втім, природу вже було не спинити – весняні дерева і квіти, які зазвичаю розцвітають ближче до кінця квітня, почали розпускатися вже з середини місяця.

УНІАН.Туризм ризикнув вирушити до Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України у Києві у холодну та дошову погоду 21 квітня, однак був аж ніяк не розчарований – там вже розпустилися перші бузки, рододендрони, азалії та ранні магнолії, а також активно цвітуть сакури і тюльпани. А головне – все це без натовпів людей.

Налагодитися ситуація має ближче до кінця цього тижня – і саме тоді, ймовірно, і варто очікувати піку цвітіння бузків та рододендронів, а також більш пізніх сортів магнолій та каштанів. А ось сакури до найближчих вихідних можуть вже недостояти.

Чим ще дивує київський ботсад імені Гришка

Ближче до середини травня варто очікувати масового цвітіння півоній. Поки що на кушах лише починають з'являтися перші бутончики.

У червні-липні цвістимуть троянди, лаванда та лілії, а у серпні киян та гостей міста радуватимуть айстри.

Як потрапити до ботсаду Гришка

Дорослий квиток до київського ботсаду імені Гришка нині коштує 100 гривень, є система знижок для дітей, пільгових категорій та військових – квитки за 50 гривень чи безкоштовні.

Квитки можна придбати у касі або на турнікетах безконтактним методом оплати (останній спосіб дуже виручає у вихідні та святкові дні, а також у пік цвітіння бузку, коли до кас стоять величезні черги).

В оранжерейний комплекс квитки варто купувати додатково (50 гривень, вони купуються на вході до оранжереї). Детальніше читайте за посиланням.

Працює ботсад з 8:00 до настання сутінок у вересні-квітні та з 8:00 до 21:00 у травні-серпні. Оранжерея відкрита з 11:00 до 18:00, понеділок та вівторок – санітарні дні.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.