Хорватія готується до літнього туристичного сезону / фото REUTERS

Згідно з результатами останнього дослідження ринку туристичної галузі, в умовах триваючої пандемії коронавірусу більше половини українців планують провести відпустку 2021 в Україні. Втім, і для закордонного відпочинку цього року є трохи можливостей.

Зокрема, до числа країн, які будуть доступні українським туристам влітку 2021 року, входить Хорватія. Ця країна на заході Балканського півострова приваблює туристів чудовими можливостями для морського відпочинку - на Адріатичному узбережжі Хорватії і численних островах.

Крім того, країна має багату історію та чимало стародавніх історичних та архітектурних пам'яток, а також може запропонувати варіанти для активного відпочинку.

Початок туристичного сезону в Хорватії запланований на початок червня, тобто ось-ось. Втім, до популярних туристичних локації, як наприклад містечко Каштел-Гомилиця в Далмації, вже потроху з'їжджаються туристи.

Фоторепортаж з найстарішого міста в затоці Кастел опубліковав фотосервіс Reuters.

Умови в'їзду до Хорватії для українських туристів 2021

  • Українці можуть перебувати в Хорватії без візи до 90 днів.
  • Особи, які подорожують з туристичною метою, мають надати документальне підтвердження про сплату у повному обсязі на запланований період перебування готелю/апартаментів/кемпів/приватних садиб/найму яхти, або підтвердження про власність житла чи яхти у Хорватії.
  • Дозвіл на в’їзд у Хорватію буде надано за наявності підтвердження підстави в’їзду та одного з таких документів:

– документ, який підтверджує негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону;

Читайте такожЯкі країни світу відкрили кордони для українців (оновлюється)

– документ, який підтверджує негативний результат швидкого тесту на антиген SARS-CoV-2, який визначають спільно країни Європейського Союзу, зроблений не пізніше 48 годин до моменту перетину хорватського кордону. За умови перебування в Хорватії більше 10 днів, тест необхідно повторити на території Хорватії до 10-го дня від дати видачі попереднього тесту;

– документ, який підтверджує вакцинацію особи від Covid-19, яка була щеплена другою дозою вакцини не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію. Якщо вакцина передбачає одну дозу, то вакцинація повинна бути здійснена не пізніше 14 днів від моменту в’їзду в Хорватію;

– документ, який містить інформацію про позитивний ПЛР-тест чи швидкий тест на антиген, який підтверджує, що особа одужала від вірусу SARS-CoV-2 протягом 180 днів, документ має бути отриманий не раніше 11 днів до моменту в’їзду в Хорватію, або підтвердження лікаря, що особа хворіла на Covid-19;

– за відсутності одного з вищезазначених документів в’їзд в Хорватію може бути дозволений за умови перебування на самоізоляції 10 днів або здачі тестів на території Хорватії за свій кошт та за негативного результату – вихід із самоізоляції.

  • Діти до 7 років звільняються від обов’язку тестування, якщо подорожують з батьками/опікунами, які мають негативний результат ПЛР-тесту, швидкого тесту на антиген чи підтвердження лікаря, що особа хворіла на Covid-19.
  • Дозволено транзитний проїзд територією Хорватії за умови, що особа залишить територію країни протягом 12 годин з моменту в’їзду. Якщо особа не залишить територію Хорватії протягом 12 годин, то їй автоматично призначається самоізоляція.