Мешканці ОРДЛО розповіли, як живеться на окупованій території / Скріншот, ТСН

Журналісти ТСН відправились на лінію розмежування між Бахмутом та окупованою Горлівкою, аби поспілкуватись з мешканцями тимчасово окупованих територій Донбасу.

Читайте такожДоба на Донбасі: бойовики обстріляли цивільну інфраструктуру на КПВВ «Майорське»

Як йдеться у сюжеті ТСН, щодня через КПВВ «Майорське» проходять сотні людей. Журналістам вдалося поспілкувалася із жителями окупованих Горлівки, Єнакієвого та Сніжного. Знімальну групу цікавило, як змінилися прибутки і настрої в жителів загарбаних чужинцями територій, та чи прагнуть вони отримати російський паспорт.

Зазначається, що на початку війни враження людей, від того, що сталося, були різні. Значна частина підтримувала Україну, але не говорили це на камеру. Частина відкрито підтримували "ДНР" і «молоді республіки»

За минулі п'ять років змінився сам пункт пропуску. За кілька останніх років прикордонники просунулися вперед, а ще розбудувалися – з’явились десятки вагончиків та вкритих тентом майданчиків. Люди у погонах кажуть, що все з легких конструкцій, аби після війни можна було просто акуратно розібрати.

Однак, найбільше змінилися люди. У черзі вже не вихваляються молодими республіками. Одна з молодих дівчат у черзі розповіла, що має лише український паспорт. Паспорт РФ вона отримувати не збирається: "А навіщо він. Я громадянка України. Навіщо він потрібний, якщо ми живемо в Україні".

У сумках молодої дівчини дитячі іграшки, побутова хімія. Вона каже, що купила усе в Бахмуті і лише на цьому зекономила десь тисячу гривень.

Натомість відкрито критикувати бойовиків тут ще ніхто не відважується: "Ви самі розумієте, що питаєте? Думаєте, вам хтось правду скаже на камеру?".

Зазначається, що продовольча блокада, вочевидь, не спрацювала. Продукти на окупованій території трохи дорожчі, але їх достатньо. Великих сумок з м'ясом та крупами на той бік уже не везуть.

Чого вже точно не вистачає на окупованих територіях, то це найпотужнішого наркотика для будь якої людини – свободи.

Не на камеру одна жінка зізнається: «У нас там вакуум і безнадія». Вона каже, що Україні краще і не через більші зарплати чи дешевші харчі. "У вас свобода слова є, а у нас жим-жим десь спрацьовує".

Раніше повідомлялось, що українські фахівці закінчили демонтаж фортифікаційних споруд біля зруйнованого мосту у Станиці Луганській.

Демонтаж укріплень з боку української сторони та сторони окупантів дозволить розпочати відновлення мосту.