Депутат розповів про причини відходу з Авдіївки / Колаж УНІАН, Телеграм канал Ганна Маляр, скріншот з відео

Секретар оборонного комітету Верховної Ради України, народний депутат Роман Костенко важає, що снарядний голод не був єдиною причиною виводу українських військ з Авдіївки та пояснив, з чим ще він був пов’язаний.

Зокрема, в інтерв'ю "НВ" він зазначив, що хоча кількість боєприпасів на лінії фронту обмежена, однак коли почалися важкі бої за Авдіївку, то туди були виділені додаткові боєприпаси і резерви

"Я не знаю, чи встигли вони туди доїхати, не буду називати номери бригад, але уже на наступний день, коли нам це сказали, було Генштабом заявлено про те, що виходять наші підрозділи. Тому об'єктивно, що боєприпаси туди направлялися", - сказав Костенко.

Відео дня

Він зазначив, що створення загрози навколо Авдіївки було ще на початку повномасштабного вторгнення, але потім вдалося стабілізувати ситуацію.

"І от вони відновили свої атаки на Авдіївку, бо вона була в напівоточенні. Було зрозуміло, що найменше зусиль (попри те, що їх потрібно було багато прикласти) потрібно було для захоплення Авдіївки, бо вона вже в напівоточенні, можна змусити звідти вийти особовий склад", - зазначив він.

За словами Костенко, ворог перекидав під Авдіївку війська спецпризначення,  використовував там своїх найпрофесійніших бійців.

Також він звернув увагу на важливий момент в атаках ворога – концентрація на авіаударах.

"Я погоджуюся з Інститутом вивчення війни, які сказали, що це був єдиний раз, коли противник зміг скористатися своєю перевагою в повітрі. І це реально факт. Думаю, що з початку повномасштабного вторгнення, якщо ми беремо до уваги саме авіаційні удари, то найбільший ефект вони мали саме під Авдіївкою. Я не знаю, чому противник зміг зробити цю перевагу, а збивати ми їх лише в останній день почали. Можливо, тому що у нас бракувало якихось засобів, і вони не були туди перекинуті… Так от: противник там створив перевагу в повітрі, і ми бачимо реакцію, зокрема і в Російській Федерації: вони зрозуміли, що це їм дало результат. Що під цими ударами КАБів наше військово-політичне керівництво прийняло рішення, що треба відводити наші війська".

Костенко наголосив, що це момент треба врахувати в майбутньому і придумати, як цьому протидіяти.

"Бо росіяни зрозуміли, що вони успіху досягають, зокрема через своє локальне авіаційне панування. Тому я думаю, вони будуть його використовувати і далі. А оцих авіаційних бомб в них досить багато. Тому зараз питання не просто "закрити небо", а і створити безпольотну зону хоча б кілометрів на 50−70 в бік противника, бо зараз це їхня перевага, на жаль", - додав він.

Україна вивела війська з Авдіївки

17 лютого українське військове командування відзвітувало про остаточний вихід Сид оборони з Авдіївки, яку росіяни активно штурмували із початку жовтня. Попри поодинокі випадки потраплянні бійців в полон, оточення значних сил вдалося уникнути.

4 місяці активних боїв за Авдіївку обійшлися окупантам дуже дорогою ціною. Із 10 жовтня минулого року до моменту виведення українських сил з міста агресор втратив у цій битві понад 47 тисяч солдатів, більше 360 танків, майже 250 артсистем, орієнтовно 750 бойових бронемашин та 5 літаків.

Вас також можуть зацікавити новини: