Україна чекає на винищувачі F-16 / фото Getty Images

Американські винищувачі F-16 в Україні працюватимуть спільно з літаками-розвідниками інших країн. При цьому можливості переданих Києву літаків відрізнятимуться на різних напрямках, зазначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, передає 24 канал.

"На півдні і в Криму росіянам буде важкувато, тому що в цих локаціях можуть досить вільно працювати західні літаки ДРЛС, тобто не тільки ті, які нам передали, а й із повітряного простору Румунії, Болгарії", - зазначив він.

За словами експерта, використання бортів і наведення на цілі буде спрощено завдяки "повній сумісності" винищувачів F-16 із літаками ДРЛС, які діятимуть на півдні.

Відео дня

Складніше буде використовувати F-16 на сході, важливо забезпечити їм можливість безпечно виконувати бойові завдання.

"Звичайно, ризик зростатиме саме під час роботи F-16 за східною лінією зіткнення або за північно-східними кордонами", - додав Коваленко.

F-16 для України - актуальне

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Румунія з державного бюджету оплатить витрати на підготовку українських пілотів до роботи з американськими винищувачами F-16 на військовій авіабазі Фетешть.

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн "Великої сімки" збільшити кількість навчальних центрів для підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Вас також можуть зацікавити новини: