Експерт поясни, чому ППО не збила ракету над Києвом / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

В ракетних ударах Росії вже проглядається якась система: як тільки у ЗСУ з'являються успіхи на фронті, а у РФ - великі невдачі (наприклад, в тій же Луганській області вони не взяли Сєвєродонецьк) - тут же наноситься серія ударів по Києву або по Київській області.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов у інтерв'ю Володимиру Полуєву, прокоментувавши останні ракетні обстріли Києва з боку Росії.

"Згадайте, коли потонув крейсер "Москва", те ж саме було: по Києву і області два дні поспіль було нанесення ракетних ударів. Це схоже на системну "отвєтку" з боку Російської Федерації. Спробу завдати якоїсь шкоди транспортній інфраструктурі. Адже, в першу чергу, Київ є великим вузловим містом: тієї ж залізниці, тієї ж транспортної розв'язки. Тому вони і наносять свої удари", - каже Жданов.

Відео дня

Експерт нагадав, що в України немає протиракетної системи оборони.

"У нас є протиповітряна система оборони. І вона не завжди справляється, це не її пряме завдання. Вона може збивати ракети, але ефективність в протиракетній обороні в тих комплексах, що існують на сьогодні, дуже низька. Тому більша частина ракет досягає своїх цілей, тільки меншу частину вдається збити", - пояснив Жданов. 

За його словами, на Західній і Центральній Україні - зокрема, в Запорізькій, Дніпропетровській областях нам вдавалося збивати. Там рівнинна місцевість і радари могли бачити ці ракети з більшої відстані, щоб встигнути зреагувати на них.

"Її (ракету - УНІАН) мало побачити, потрібно, щоб пускова установка встигла запустити протиракет і перехопити. Тому ось така у нас ситуація з ППО, не зовсім та, яку ми б хотіли", - говорить експерт. 

За його словами, напередодні початку поставок зброї від партнерів, тижнів зо два тому, йшли дуже активні розмови щодо передачі Україні засобів ППО, зокрема, навіть комплекс Patriot. 

"Німеччина обіцяє нам ППО IRIS-t SL. Але, по-перше, ця система ближнього радіусу дії - до 40 км, на зразок аналога радянського Тор-2 або того, що у нас є. А по-друге, Німеччина в своєму репертуарі: пообіцяти - пообіцяли, але сказали, що дадуть не ті комплекси, які у них є в складі Бундесверу або знаходяться на складах і готові до застосування, а ті, які випустить завод. А завод до кінця року може зібрати аж два комплекси! Тобто, поки ми отримаємо ці два комплекси, гаряча фаза війни, за оцінками деяких аналітиків, може взагалі закінчитися", - зазначає Жданов.

Раніше офіцер 95 бригади розповів, що допомагає ЗСУ захищати небо. За словами воїна, зараз росіяни зі своїми літаками буквально тиснуться десь там на граничних висотах, тому що нашою ППО просто "закошмарені": "їхні літаки падають, як дохлі мухи".

Вас також можуть зацікавити новини: