Українські бійці після втрати кінцівок все одно повертаються на фронт / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Українські бійці з інвалідністю повертаються на фронт, щоб протистояти наступу Росії, оскільки виснажена українська армія потребує будь-якої допомоги, пише Reuters.

Українському військовослужбовцю Одіну минулого року відірвало гомілку під час вибуху на міні. Тепер він знову повернувся в окопи.

"Мені були пропозиції повернутися до місцевої академії викладачем або працювати на призовній комісії в Одесі. Я сказав, що мене не цікавлять ці посади", - розповів він Reuters.

Відео дня

28-річному навіднику танка Манго, два роки тому розірвало осколками руку під час боїв у Маріуполі, а потім він потрапив у полон росіян. Але зараз він теж повернувся на фронт, як начальник тилового забезпечення батальйону бригади "Азов":

"Коли я повернувся з полону, я зрозумів, що війна не закінчилася. Хоч я не можу сидіти в танку, я все одно можу бути корисним. Я все ще можу трохи битися".

Вже тисячі українських військовослужбовців втратили кінцівки після початку повномасштабного вторгнення Росії, і їхня кількість зростає, оскільки поля битв усіяні мінами, а атаки артилерії та безпілотників є постійною загрозою.

"Агентство Reuters опитало для статті 20 військових з ампутованими кінцівками, семеро з яких повернулися в армію або мали намір це зробити. Для багатьох із тих, хто здатний це зробити, бажання підтримати своїх товаришів, що потрапили в облогу, на полі бою залишається сильним".

Правозахисники зазначають, що характер участі цих військових на полі бою визначається ступенем поранень. Наприклад, солдати з ампутацією нижче коліна часто вважаються придатними для служби в підрозділах підтримки, але не для високомобільних або спеціалізованих ролей.

Тоні Блумфілд, операційний директор британської військової благодійної організації для ветеранів без кінцівок Blesma, сказав, що загалом солдати, які втратили кінцівки, повертаються до конфлікту надзвичайно рідко, однак такі випадки в Україні трапляються.

"Деякі з українців, яких ми зустрічали, дійсно хочуть повернутися і воювати, якщо зможуть. Знову ж таки, для України різниця полягає в тому, що якщо ви залишаєте армію, ваша країна все ще перебуває у стані війни. І ви все ще ризикуєте отримати поранення", - каже він.

Певним чином, кажуть опитані люди з ампутованими кінцівками, тим, хто не повертається до армії, стає ще важче перейти до цивільного життя. Звільнитися з армії означає подолати новий набір труднощів, починаючи від пересування по місту чи квартирі й закінчуючи пошуком роботи, а також мати справу з цивільними особами, які не завжди знають, як діяти, коли вони стикаються з інвалідами.

Українці втрачають кінцівки на війні

За даними видання WSJ на серпень 2023 року, з початку  війни від 20 до 50 тисяч українців пережили ампутацію. При цьому фактична цифра може бути вищою, оскільки для реєстрації пацієнтів після проходження процедури потрібен час.

Зазначалося, що на початку війни основними причинами ампутацій були поранення, отримані під час артилерійських і ракетних обстрілах. Зараз же багато хто отримує травми, підриваючись на мінах, встановлених уздовж лінії фронту.

Вас також можуть зацікавити новини: