За зиму південна група військ РФ сильно ослабла / фото REUTERS

Південне угруповання російських окупаційних військ зазнає критичного дефіциту особового складу та бойової техніки, оскільки всі поповнення російське командування відправляє під Бахмут і на інші "гарячі" напрямки. Про це заявив військовий експерт Олександр Коваленко.

За його словами, необхідні поповнення перестали надходити на херсонсько-запорізький напрямок з початку 2023 року. Вже тоді багато російських підрозділів там мали по 70% від штатної чисельності солдатів і 30-50% штатної чисельності військової техніки.

"У міру підвищення інтенсивності боїв в районі Бахмута, а так само Вугледара, Мар'їнки, Авдіївки і насичення Луганської області силами і засобами для наступу на Лиман і Куп'янськ, забезпечення півдня погіршилося в кілька разів і на сьогоднішній день втратило мінімально-прийнятні для угруповання обсяги", – говорить Коваленко.

Відео дня

Експерт зазначає, що передові підрозділи російських військ на півдні не отримують компенсацію поточних втрат в техніці, а часто і не можуть поповнити боєкомплект. Багато підрозділів тут озброєні в основному піхотною зброєю, тоді як проблема з дефіцитом важкої техніки лише посилюється з кожним днем.

"Можна тільки собі уявити, що станеться із забезпеченням передових підрозділів і в цілому всього півдня, якщо розвиток подій там інтенсифікується в кілька разів і потреба в матеріально-технічному забезпеченні зросте в 3-4 і більше разів", – зазначає Коваленко.

Війна в Україні - останні новини

Ворожі війська в районі Авдіївки та Мар'їнки посилили підрозділом спецназу 98-ї десантно-штурмової бригади. На думку спікера Сил оборони Таврійського напрямку Олексія Дмитрашківського, це вказує на бажання ворога взяти Авдіївку в кільце.

Довгий час найгарячішим напрямком на фронті залишалося місто Бахмут і його околиці. Боєць ЗСУ з 5-ї окремої штурмової бригади Юрій Сиротюк "Мамай" зазначив, що в даний час пік боїв за це місто, ймовірно, вже минув.

Навіть з російського боку звучать думки, що Україна змогла нав'язати Росії битву за Бахмут на вигідних для себе умовах. Таку оцінку дає російський військовий злочинець і терорист Ігор Гіркін-Стрєлков.

Вас також можуть зацікавити новини: