Ракети ATACMS здатні демілітаризувати російське пприкордоння на 300 км вглиб / скриншот

Для того, щоб зупинити російські керовані авіабомби (КАБи), Україна має бити по території РФ всією зброєю, яку має. Системи ATACMS для цього теж підходять. Про це полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон сказав у інтерв'ю LIGA.net.

Зокрема він прокоментував факт того, що в прикордонній зоні Харківської області росіяни, як і на Донбасі, руйнують абсолютно все. Ворог перетворює населені пункти України на випалену землю, особливо руйнівними є КАБи.

"Щоб Україна змогла зупинити КАБи, їй слід бити по території Росії всією зброєю, яка є в її розпорядженні. Це включає зброю зі США і країн Європи. Системи ATACMS можуть чудово служити для цієї мети", - сказав він.

Відео дня

За його словами, росіяни змогли піти у наступ у Харківській області через кілька факторів. Зокрема, вони бачили, що територія слабо захищена, а Україна змушена нормувати боєприпаси та відчуває нестачу живої сили.

"Свій дефіцит вони поповнили. Географічно територія навколо Вовчанська близька до російського логістичного центру у Білгороді, тому їм було відносно легко рухатися у напрямку Харкова. Поєднання браку живої сили та боєприпасів з українського боку, а також наявність нових військ та боєприпасів з російського боку уможливило цей наступ. Оборона українського кордону має бути міцнішою. Росіяни відчули слабкість і нею скористалися", - наголосив експерт.

Він зазначає, що росіяни обмежені лініями постачання, їхньою пропускною спроможністю та відстанню, яку мають подолати до фронту за межами території РФ. Місцями вони змогли пробитися на 10-15 км, але поки що українські захисники утримують їх подалі від Харкова.

При цьому сам мегаполіс знаходиться під постійною загрозою ударів артилерії великої та зброї середньої дальності, бомбових та ракетних ударів.

Американського полковника також запитали, чи зміниться ситуація, коли зброя зі США досягне фронту.

"Частина американської зброї вже в Україні. Це буде постійний процес доставки зброї до фронту для її концентрації. Може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців, щоб ви отримали необхідну кількість зброї для стабілізації фронту, а потім, щоб ситуація змінилася на користь України", - сказав Лейтон.

Як припускає полковник, щойно зброя опиниться в потрібних "точках" уздовж фронту, відбудуться відповідні зміни на полі бою. Він висловив сподівання, що ЗСУ зупинять просування РФ і в потрібний час застосують правильну тактику.

Він вважає, що зараз Росія хоче використати перевагу у живій силі. Один зі способів - змусити Україну розтягнути свої сили настільки, щоб вони стали неефективними в обороні. ЗСУ необхідно уникнути цього.

"Українська розвідка має дати керівництву якнайточнішу оцінку концентрації російських військ. Ці місця зосередження слід знищити. Якщо цього не робити, будуть серйозні наслідки для України", - вважає Лейтон.

Він також зазначив, що захисники Авдіївки виявили величезну хоробрість, але використання Росією КАБів суттєво послабило можливості ЗСУ щодо утримання населеного пункту. На його думку, наказ про відступ на тому напрямку українські військові мали отримати раніше. Як наголосив експерт, Україні потрібні повітряні прикриття для наземних військ та прямі бої з російською авіацією. Якби Київ мав цей потенціал у достатній кількості, може, Авдіївка все ще була б під контролем ЗСУ.

Лейтон позитивно оцінив удари ЗСУ по російських нафтопереробних заводах.

"Це одна зі сфер, у якій Україна показала виняткову здатність до інновацій. Удари поставили під загрозу значну частину російського нафтопереробного виробництва, але потрібен час, перш ніж російська економіка зазнаватиме значного впливу", - сказав він.

Крім того, він підкреслив, що здатність України атакувати російські авіабази та штаб Чорноморського флоту, затоплення її флагманського корабля "Москва" та використання морських дронів продемонстрували здатність впроваджувати інновації та проводити складні операції.

"У багатьох сенсах військові інновації України відкривають нову еру війни, і це змусить інші країни також змінити спосіб участі у бойових діях", - наголосив полковник.

Ситуація на фронті: перспективи

Нагадаємо, полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон припускає, що наприкінці 2024 року на фронті в Україні може скластися тупикова ситуація, з якої вдасться вийти у 2025 році, якщо умови будуть на користь ЗСУ.

За словами Лейтона, поки не надійде новий масовий приплив західної допомоги, висока ймовірність, що те, що зараз відбувається під час битви за Вовчанськ і відбувалося в боях за Авдіївку, станеться в інших місцях. За його словами, якщо Україна зможе підвищити спритність своєї армії, покращити тактичні навички командирів та підрозділів, то буде реальні шанси повернути назад хоча б частину недавніх завоювань Росії.

Вас також можуть зацікавити новини: