Зараз росіяни найбільш активні на трьох напрямках / фото wikimedia.org

Ситуація на Курахівському, а в перспективі - і на Покровському напрямку має дуже "загрозливі перспективи", а активізація окупантів на Запорізькому напрямку може стати "неприємною несподіванкою" для Генерального штабу Збройних сил України. Про це в ефірі Radio NV сказав військовий експерт Владислав Селезньов.

За його словами, ворог певною мірою обмежив масштаб своїх наступальних дій, зосередивши свої основні зусилля на трьох ключових напрямках - Курахівському, Покровському та Куп’янському.

"Я думаю, що в найближчий тиждень, можливо, до трьох - вони стануть визначальними саме в контексті того, що ворог буде змушений брати оперативну паузу, щоб витратити цей час на формування певних ресурсів, на поповнення своїх резервів. Бо це для нього є надзвичайно актуальним питанням", - сказав він.

Відео дня

Говорячи про Курахівський напрямок, експерт зауважив, що ситуація там є "дуже загрозливою, з ознаками серйозної кризи". "Бо ворог, атакуючи на цьому напрямку, намагається ліквідувати можливість для українського війська проводити контратаки з метою блокування передових штурмових загонів російської армії, які діють на Покровському напрямку", - зауважив Селезньов.

За його словами, співвідношення сил та засобів у росіян на цій ділянці фронту настільки масштабне, що "нам вкрай важко стримати російський наступ".

"І за умови того, що ворог активно застосовує керовані авіаційні бомби, справжню проблему для українського війська, тут я досить так з певними тривогами спостерігаю за розвитком цієї ситуації. На превеликий жаль, ми поки що не маємо рішень, в який спосіб завадити просуванню російських окупантів саме на цьому напрямку", - сказав він.

За словами експерта, щойно росіяни зможуть створити "певні плацдарми" на Курахівському напрямку, частину своїх ресурсів вони перекинуть на Покровський напрямок, щоб далі реалізовувати той самий план щодо окупації Покровська.

Селезньов також зауважив, що якщо на Покровському напрямку штурми ворога переважно "м’ясні", тобто із застосуванням виключно піхотних штурмів, за підтримки артилерії та авіації, то на Курахівському напрямку ворог активно застосовує і бронетанкову компоненту, щоб гарантовано досягнути певних успіхів.

"Тож очевидно, що ситуація на Курахівському, а в перспективі - і на Покровському напрямку має дуже загрозливі перспективи. І в який спосіб будуть реалізовувати наші Сили оборони протидію, - важко прогнозувати", - сказав він.

Стосовно ситуації на півдні України експерт зауважив, що Дмитро Лиховій, речник Оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", каже, що ворог починає активно тиснути на наших оборонців - і тих, які діють на лівому березі Дніпра, і тих, які тримають під контролем острівці в дельті Дніпра. "Тобто ворог намагається сформувати відповідні плацдарми, щоб повністю контролювати русло Дніпра", - сказав Селезньов.

За його словами, цілком імовірно, що окупанти знаходяться напоготові для реалізації певних планів, наприклад, на території Запорізької області.

"Незважаючи на те, що там тривалий час ситуація певною мірою стала, але ж комплект сил та засобів там чималий. Згадаємо, генерал Теплинський очолює це угруповання військ "Днепр". Там загальна чисельність цього угрупування - до 90 тисяч осіб. І де-факто останнім часом вони не надто проявляли себе. З чим це пов’язано? Чи вони знаходяться на етапі певних приготувань, чи вони не мають змогу реалізовувати ці плани?", - зауважив експерт.

На його думку, від Теплинського та офіцерів його штабу можна чекати "певних неприємних рішень", а отже "активізація ситуації саме на Запорізькому напрямку може стати неприємною несподіванкою для українського Генерального штабу".

"Чи справдяться мої прогнози, чи ні, ми, я думаю, побачимо протягом найближчих тижнів. Але те, що ситуація набирає певних загрозливих ознак, це факт", - сказав Селезньов.

Він також зауважив, що ще один фактор, який може сприяти інтенсифікації бойових дій на території Запорізької області, - це фактор погодних умов.

"За умов осінніх злив воювати і використовувати бронетехніку на території нашої Донецької області фактично неможливо: суцільна багнюка, на яку перетворюються не лише наші поля та лани, а і ґрунтові дороги. Вони не сприяють активному застосуванню бронетехніки", - зазначив експерт.

Водночас, продовжив Селезньов, на півдні України, зокрема на території Запорізької області, ґрунти стабільніші і, радше за все, російські загарбники будуть цим фактором користуватися для того, щоб "бодай під час осінньої кампанії активно застосовувати свою бронетехніку, щоб докорінно змінити ситуацію на цій ділянці фронту".

Ситуація на фронті: інші напрямки

Як повідомляв УНІАН, на території Росії триває Курська операція. Українська сторона мала три мети - зірвати наступ російських окупантів у Сумській області, змусити супротивника перекинути сили з інших фронтів та створити буферну зону.

Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець заявив, що у Курській області Збройні сили України розпочали другу фазу операції.

Вас також можуть зацікавити новини: